Trzecia fala pandemii w Polsce
Unsplash.com Prasesh Shiwakoti (Lomash)
Autor Konrad Karpiuk - 8 Grudnia 2020

W trzech krajach już się zaczęło. Trzecia fala pandemii uderzy już niedługo

Trzecia fala pandemii uderzyła już w USA, Japonię i Koreę Południową. Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że również Polska musi się spodziewać kolejnego przyrostu zakażeń. Prawdopodobnie dojdzie do niego na przełomie lutego i marca.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak wygląda sytuacja w krajach dotkniętych trzecią falą
 • Dlaczego dojdzie do trzeciej fali w Polsce
 • Czy szczepionka jest w stanie temu zapobiec

Trzecia fala pandemii już niedługo. Premier ostrzega

Trzecia fala pandemii w Polsce to bardzo prawdopodobny scenariusz. Zwłaszcza, że już w trzech dużych państwach odnotowany kolejny, nagły wzrost zakażeń. Sytuacji nie zapobiegnie nawet szczepionka, która lada chwila ma zostać wprowadzona.

W USA stwierdzono 200 tys. nowych zakażeń w ciągu doby. Według prognoz, do końca roku ilość potwierdzonych testów wśród obywateli sięgnie 20 mln. Tym samym Stany Zjednoczone będą na szczycie niechlubnego rankingu zarażonych koronawirusem.

Ponadto to właśnie w USA zmarło najwięcej osób z powodu COVID-19. Obecnie potwierdzono 290 tys. ofiar. Jak wskazuje money.pl, to tyle ile razem mają Francja, Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania, NIemcy, Polska, Belgia i Holandia.

Trzecia fala pandemii w Stanach Zjednoczonych tylko przez dwa miesiące przyniosła tyle ofiar, ile pierwsze pięć miesięcy pandemii. Tylko od połowy września z powodu COVID-19 zmarło 90 tys. osób.

Nie tylko USA, problemy odnotowano również w Azji

W Japonii również mówi się już o trzeciej fali. Pierwsza przypadała na luty i marzec, druga na lipiec i sierpień, a trzecia rozpoczęła się w listopadzie. Każda kolejna to więcej potwierdzonych przypadków. O ile na początku roku rekordem było 600 infekcji, w drugiej fali rekord wynosił 1,5 tys. zakażonych, a w trzeciej aż 2,5 tys.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Tylko u nas: Lider "Boys" o branży disco polo i kryzysie
 2. Myśleli, że to zwykła dziura. Gdy zajrzeli do środka, oniemieli
 3. Stary dokument, który załatwi Ci dużo. Premie potwierdzone

Z trzecią falą pandemii zmagała się również Korea Południowa. W październiku przeciętny wynik oscylował wokół 100 zakażeń dziennie, obecnie przeciętna ilość wynosi ok. 400. Warto jednak zaznaczyć, że z pozoru niskie wskaźniki wykrytych przypadków wynikają z zaludnienia kraju i innej taktyki walki z epidemią niż np. w USA, czy Europie.

Mateusz Morawiecki o trzeciej fali pandemii

Również premier RP zapowiedział, że czeka nas trzecia fala pandemii. Z reguły luty i marzec to okres wzmożonych zachorowań na choroby zakaźne, takich jak np. grypa. Warto zaznaczyć, że w marcu 2020 roku przyrost zakażeń koronawirusem był związany nie tylko z obecnością nowej choroby, ale również z warunkami sprzyjającymi jej rozwojowi. Stąd też uspokojenie sytuacji na wiosnę.

Również dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z Covid-19 twierdzi, że 2021 rok wcale nie oznacza wygaszenia epidemii. Jak sam przyznał, samo pojawienie się szczepionki nie rozwiąże wszystkich problemów związanych z SARS-COV-2.

Również minister zdrowia Adam Niedzielski, przyznał, że trzecia fala grozi Polsce. Z kolei takiego scenariusze chorobliwie chcą uniknąć Niemcy, którzy apelują o wprowadzenie twardego lockdownu od świąt. Choć lista zakażonych w Niemczech spada, pojawiają się obawy o wzrost związany ze świętami i sylwestrem.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Pasażerowie nie wiedzą, dokąd jadą. Olbrzymia pomyłka urzędników metra
 2. "Chirurdzy biją na alarm. Tysiące osób ucierpiało przez popularny owoc "
 3. Na ogrzewaniu można oszczędzić. Pamiętaj o kilku kwestiach
 4. Nie musisz mieć przy sobie prawa jazdy. Jest też nowa kara
 5. Polacy oszaleli na ich punkcie. Zakup, który podbiła pandemia
 6. Fatalne informacje dla emerytów. 14. emerytura poważnie zagrożona
 7. Mecz Ligi Mistrzów nagle przerwany. Obrzydliwy skandal
ZUS z ważnym przypomnieniem. Niektórym zostały już tylko dwa dni na złożenie wnioskuZUS z ważnym przypomnieniem. Niektórym zostały już tylko dwa dni na złożenie wnioskuCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News