Cena truskawek w tym roku jest wyjątkowo wysoka. Można zaoszczędzić zbierając je samemu.
https://pixabay.com/Alexas-Fotos
Autor Kamila Jeziorska - 5 Czerwca 2020

Truskawki nie muszą kosztować 20 zł za kilogram. Jest legalny sposób, możesz zapłacić 4 razy mniej

Każdego roku wiosną ceny świeżych warzyw osiągają zawrotne kwoty. W tym roku jest jeszcze gorzej niż w poprzednim, a skok cenowy najbardziej widoczny jest w przypadku truskawek. Wszystkiemu winna jest pandemia COVID-19, ale także stosunkowo zimny maj.

Truskawki na wagę złota

Każdej wiosny klienci wspominają o podwyżkach cen świeżych warzyw. W tym roku cena truskawek zszokowała wszystkich. Początkowo za kilogram truskawek mogliśmy zapłacić nawet 25 zł. Z każdym tygodniem cena malała, ale obecnie wynosi ok. 15 zł/kg. Rolnicy mówią, że wszystkiemu winna niska temperatura w maju, ale także pandemia COVID-19. Przez wybuch pandemii wirusa wiele krajów zdecydowało się zamknąć swoje granice przez, co brakuje rąk do pracy przy zbiorach.

Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądPrzesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sądCzytaj dalej

Bazarowi sprzedawcy nie muszą narzucać wysokiej marży, ponieważ ich ceny nie są o wiele wyższe niż te w hurtowniach. Redakcja wp.pl zajrzała na podwarszawską giełdę "Bronisze", na której sprzedawcy mogą zaopatrzyć się w towar. W tym roku cena truskawek waha się tam od 9 do 13 zł/kg. W porównaniu z majem zeszłego roku jest to o kilka złotych więcej. Jak wynika z danych podanych portalowi wp.pl, pod koniec maja ubiegłego roku cena za 1 kg truskawek wynosiła od 6 do 8zł/kg.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco

Truskawki możesz zebrać samemu

Istnieje tańszy sposób na zakup truskawek. Wielu plantatorów udostępnia swoje plony dla chętnych, którzy chcą sami zebrać truskawki. Wtedy zazwyczaj cena wynosi 5 zł/kg. Tzw. inicjatywa zbierz to sam jest korzystna dla obu stron - my zyskujemy truskawki taniej, natomiast plantator nie martwi się o swoje zbiory i nadal na nich zarabia.

Pomysłodawca portalu myzbieramy.pl, Mirosław Biedroń w wywiadzie dla wp.pl powiedział, że samozbiory wspierają nie tylko polską produkcję i rolnictwo, ale także promują sprzedaż bezpośrednią u rolnika z pola. Biedroń pokreślił, że samozbiory skracają również łańcuch dostaw.

Przez narzucone wymogi sanitarne związane z pandemią koronawirusa, plantatorzy upominają chętnych o tym, aby pamiętali o dezynfekcji rąk, rękawiczkach i zachowaniu odpowiednich odstępów. Wraz z luzowaniem obostrzeń liczba chętnych na samozbiory wciąż rośnie. Mirosław Biedroń mówi, że zainteresowanie jest po obu stronach, a wysokie ceny truskawek na rynku działają na wszystkich motywująco.

Lepiej przygotuj się na spore kłopoty z dostępem do pieniędzy. Aż 6 największych banków ostrzega klientówLepiej przygotuj się na spore kłopoty z dostępem do pieniędzy. Aż 6 największych banków ostrzega klientówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. W nocy zrobili tak samo jak w USA. Pomnik wielkiego Polaka zdewastowany
  2. Jak wyglądała ciąża w Auschwitz? Wstrząsające relacje z obozu koncentracyjnego
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News