Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > To najmłodszy poseł w Polsce. Zdradził, jakie ma plany na przyszłość
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 18.10.2023 09:36

To najmłodszy poseł w Polsce. Zdradził, jakie ma plany na przyszłość

Adam Gomoła
X

Adam Gomoła najprawdopodobniej będzie najmłodszym posłem w Polsce. Nowy poseł reprezentuje ruch społeczno-polityczny Polska 2050.

Adam Gomoła zasiądzie w Sejmie

Adam Gomoła ma 24 lata i już niebawem zasiądzie w Sejmie.

„To rzecz historyczna. Przy budżecie KILKUDZIESIĘCIOKROTNIE mniejszym niż konkurencja z innych list zdobyłem często nawet dwukrotnie więcej głosów. Otrzymałem zaufanie ponad 20 tysięcy osób mając tylko JEDEN billboard. Zrobiliśmy to z moim zespołem nie wręczając żadnego czeku, nie przecinając żadnej wstęgi i nie wpychając się na scenę by klepać utarte formułki. Byliśmy pod sceną razem z Wami - zawsze otwarci, zawsze do rozmów bez sztucznych barier" - tymi słowami Adam Gomoła na X podziękował wyborcom za zaufanie. 

Adam Gomoła

Adam Gomoła reprezentuje ruch społeczno-polityczny Polska 2050 Szymona Hołowni. Poseł pochodzi z Goblina (woj. opolskie). Specjalizuje się w rachunkowości zarządczej, zdobył międzynarodowy certyfikat CIMA. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Głównej Handlowej. Posługuje się biegle językiem angielskim, a w stopniu umiarkowanym niemieckim i hiszpańskim.

Obecnie prowadzi lokalną firmę, w której zatrudnia 30 osób. 

 

Plany nowego posła

Radio Opole zapytało młodego polityka o trzy najpilniejsze sprawy do załatwienia. 

- Cofnięcie odebrania subwencji przez Janusza Kowalskiego na nauczanie języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej. Druga dla mnie ważna rzecz to będzie odblokowanie środków z KPO i trzecia mieszkalnictwo. Moim zobowiązaniem jest to, żeby do końca przyszłej kadencji pięciokrotnie zwiększył się udział mieszkań powstających z udziałem środków publicznych na Opolszczyźnie, ale też w całej Polsce - powiedział Adam Gomoła.

Mówił również, że sprzeciwia się „rozdawnictwu publicznych pieniędzy" i popiera ewentualne wejście Polski do strefy euro.