BiznesINFO.pl > Piramida Finansowa

Piramida Finansowa

pieniądze
27.08.2023 20:44 W Polsce wykryto system promocyjny typu piramida. Jego twórcy poniosą surowe kary

Wisepro Foctral i Vital Trading były odpowiedzialne za działanie niezgodnego z prawem systemu promocyjnego typu piramida. Spółki obiecywały korzyści finansowe uzależnione przede wszystkim od wprowadzania do systemu kolejnych uczestników. Prezes UOKiK nałożył kary finansowe na obie firmy i dwóch managerów.

aresztowanie
06.06.2023 15:55 Wykryto gigantyczną piramidę finansową. Mnóstwo Polaków straci pieniądze

Jeszcze w czerwcu Sąd Okręgowy w Rzeszowie zajmie się sprawą piramidy finansowej spółek z grupy Madmag. Rozpoznany zostanie wniosek o skazanie bez rozprawy dwóch oskarżonych. Poszkodowanych jest setki osób. Wartość szkody opiewa na gigantyczną kwotę, przeszło 20 mln zł. Eksperci uważają, że wielu osobom nie uda się odzyskać zainwestowanych pieniędzy.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:15 Piramida finansowa - dlaczego wciąż się na to nabieramy?

Piramida finansowa? Co to takiego? Większość osób na pewno słyszała o tego typu oszustwach finansowych. Odkąd na świecie pojawił się pieniądz, taka hochsztaplerka co jakiś czas zbiera swoje żniwo. Jak działa piramida finansowa, czyli schemat Ponziego? Jest to działanie, w którym oszust, czyli osoba znajdująca się na szczycie piramidy zachęca kilka osób do “zainwestowania” i wpłacenia jej pieniędzy.

Piramida finansowa i ogromne pieniądze
22.03.2022 08:55 Nowa piramida finansowa? CBA u prezesa spółki i ponad ćwierć miliarda złotych straty

Pieniądze najbezpieczniej zainwestować w obligacje. Co prawda zysk niewielki, ale ryzyko straty praktycznie zerowe. Powszechne skojarzenie obligacji z państwowymi papierami wartościowymi daje jednak złudne poczucie bezpieczeństwa. Należy tutaj jednak pamiętać o tym, że emitentem papierów wartościowych może być nie tylko państwo, ale również prywatny podmiot. A wtedy ryzyko straty może być duże.

CBA aresztowanie
22.03.2022 08:48 Stworzyli piramidę finansową? Ich ofiary mogły stracić kilkaset milionów złotych

CBA zatrzymało 3 osoby podejrzewane o kierowanie piramidą finansową. Sąd wydał decyzję o aresztowaniu na 3 miesiące osób kierujących spółką, której działalność zbliżona była do piramidy finansowej. Serwis Bankier powołując się na Polską Agencję Prasową wskazuje, że są to: prezes zarządu, członek zarządu oraz były dyrektor działu prawnego. Agenci biura prócz samej akcji zatrzymania dokonali przeszukania kilkudziesięciu miejsc związanych z działalnością zatrzymanych.