Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Lotnictwo

Lotnictwo

Zakaz lotów
10.09.2020 02:00 Już niedługo możemy mieć problem z lotami do kolejnych krajów. MSZ przedstawił drugą listę. Wpisano na nią aż 21 destynacji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało "pomarańczową listę" krajów, które wkrótce mogą zostać objęte zakazem ruchu lotniczego.

Ziemia pod lotnisko
08.09.2020 02:00 Sprzedasz swoją ziemię pod sztandarową inwestycję rządu, będziesz miał udział w przyszłych zyskach

Ziemia przejdzie w ręce rządu, a ty będziesz otrzymywał z tego tytułu profity. Tego chce Ministerstwo Infrastruktury i obwieszcza, że kończy pracę nad specustawą o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Nowe przepisy mają uprościć i przyspieszyć wykup gruntów pod budowę polskiego megalotniska.

Zakaz lotów
01.09.2020 02:00 Zakaz przylotów do Polski zaczyna obowiązywać już od jutra. Znamy pełną listę krajów

Od jutra w życie wchodzi rządowy zakaz lotów do 44 państw. Na liście znajdują się takie turystyczne hity jak Hiszpania, Albania czy Rumunia. Ale to nie wszystko, bo rząd zakazuje podróży do krajów, gdzie Polacy często wyjeżdżają w interesach – Luksemburg, Rumunia, USA. Sprawdzamy, co to oznacza dla posiadających rezerwacje.

Ryanair z nowymi trasami
13.08.2020 02:00 Zimowy rozkład lotów Ryanaira. Są nowe połączenia z Polski. Ostatni dzień oferty na tanie bilety

Ryanair najwyraźniej szybko chce odbudować swoją pozycję po kryzysie i zamieszaniu wywołanym koronawirusem. Warto przypomnieć, że ta linia jako jedna z pierwszych przywróciła połączenia nad Europą po odmrożeniu nieba. Teraz irlandzka firma ogłasza nowy rozkład lotów. Gdy wszystkie linie tną połączenia i ograniczają siatki, Ryanair walczy - wprowadza zupełnie nowe kierunki i kusi promocjami.

LOT zbankrutuje?
11.08.2020 02:00 Branża lotnicza w zapaści. LOT ma powody do zmartwień

LOT w poważnych tarapatach? Sytuacja narodowego przewoźnika jest bardzo niejasna. IATA, czyli Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych, nie ma dobrych wiadomości - najwcześniej za 4 lata będziemy mogli mówić o powrocie do przedpandemicznej normalności. Oczywiście przyjmując najbardziej optymistyczny scenariusz. W tym wszystkim nasz narodowy LOT zdaje się zachowywać jak dziecko we mgle.

TUI z absurdalnym pomysłem
11.08.2020 02:00 TUI najpierw sprzeda, a potem wynajmie. Dziwny pomysł wakacyjnego giganta

TUI szuka oszczędności gdzie tylko może. Touroperator podejmuje kolejne decyzje o anulacjach wyjazdów, uziemia samoloty i zwalnia pracowników. Koncern zapowiedział, że musi zmniejszyć swoje koszta aż o 30 proc. Wielkie cięcia mają skutkować rozwojem cyfryzacji. Klient TUI musi być klientem samodzielnym - kolejne salony tego "uśmiechniętego operatora" wakacyjnego idą pod młotek. Tylko w Wielkiej Brytanii i Irlandii TUI zamknie prawie 170 salonów sprzedaży wycieczek, we Francji będzie to kolejne 70 punktów.

Ryanair na minusie
28.07.2020 02:00 Ryanair stracił 185 mln euro. Loty z Polski zagrożone?

Ryanair publikuje sprawozdanie za kwartał finansowy, który zamknął pod koniec czerwca. Sytuacja jest dramatyczna. Plany przewoźnika spaliły na panewce. A obawy w Dublinie są coraz większe. Przewoźnik boi się drugiej fali koronawirusa i kolejnego uziemienia swojej floty. Przypomnijmy - w okresie zamrożenia nieba nad Europą Ryanair zawiesił aż 99 proc. wszystkich swoich połączeń, a samoloty nie podrywały się w przestworza przez 4 miesiące. Teraz nastąpiło wielkie liczenie kasy. Wyniki są zatrważające.

Ryanair będzie zwalniał
23.07.2020 02:00 Ryanair na kursie kolizyjnym z pracownikami. Grozi zamknięciem w całym kraju

Ryanair po raz kolejny chce ciąć koszta, tym razem jednak nie na pasażerach, którym i tak już dał popalić - np. ograniczając bagaż podręcznych do absurdalnie małych rozmiarów. Irlandzki przewoźnik szuka oszczędności w kieszeniach pracowników. Zapowiedział cięcia pensji i etatów - wszystko by podreperować swój budżet po przestojach związanych z pandemią koronawirusa. Nie udało mu się jednak dojść do porozumienia z pracownikami.

  • 1
  • 2