Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Lotnictwo

Lotnictwo

Zakaz lotów
22.03.2022 08:47 Zakaz przylotów do Polski zaczyna obowiązywać już od jutra. Znamy pełną listę krajów

Od jutra w życie wchodzi rządowy zakaz lotów do 44 państw. Na liście znajdują się takie turystyczne hity jak Hiszpania, Albania czy Rumunia. Ale to nie wszystko, bo rząd zakazuje podróży do krajów, gdzie Polacy często wyjeżdżają w interesach – Luksemburg, Rumunia, USA. Sprawdzamy, co to oznacza dla posiadających rezerwacje.

Ziemia pod lotnisko
22.03.2022 08:47 Sprzedasz swoją ziemię pod sztandarową inwestycję rządu, będziesz miał udział w przyszłych zyskach

Ziemia przejdzie w ręce rządu, a ty będziesz otrzymywał z tego tytułu profity. Tego chce Ministerstwo Infrastruktury i obwieszcza, że kończy pracę nad specustawą o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Nowe przepisy mają uprościć i przyspieszyć wykup gruntów pod budowę polskiego megalotniska.

Zakaz lotów
22.03.2022 08:46 Już niedługo możemy mieć problem z lotami do kolejnych krajów. MSZ przedstawił drugą listę. Wpisano na nią aż 21 destynacji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało "pomarańczową listę" krajów, które wkrótce mogą zostać objęte zakazem ruchu lotniczego.

Ryanair nowa usługa
22.03.2022 08:45 Ryanair znosi drogą opłatę. Podróżni mogą sporo zaoszczędzić

Ryanair wychodzi na przeciw swoim klientom i ogłasza, że rezygnuje z opłaty za zmianę rezerwacji. Sprawdzamy szczegóły rewolucyjnych doniesień spółki. Co to to oznacza dla milionów klientów tego irlandzkiego przewoźnika?

Port lotniczy
22.03.2022 08:45 Polskie lotniska chylą się ku upadkowi? Zwalniają pracowników i proszą o kredyty

Lotniska mają być w katastrofalnej kondycji. Jak donosi portal Interia, na skraju bankructwa znajdują się lotniska w Poznaniu, Szczecinie, Lublinie, Olsztynie, Łodzi i w podwarszawskim Modlinie. Polacy nie będą mieli skąd latać?

Lotniska do uratowania
22.03.2022 08:44 Polskie lotniska zostaną uratowane? Jest zgoda Komisji Europejskiej

Komisja Europejska zatwierdziła polski program pomocy publicznej dla lotnisk. Chodzi o rekompensatę strat poniesionych w wyniku pandemii koronawirusa i zakazu lotów. Całkowite zawieszenie połączeń lotniczych obowiązywało w Polsce od 15 marca do 1 czerwca. W wyniku takiego działania regionalne porty lotnicze znalazły się w dramatycznej sytuacji, a wielu z nim grozi widmo bankructwa. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule. Wygląda na to, że uda się przerwać ten impas.

  • 1
  • 2