Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Ryanair usuwa kolejne loty ze swojego rozkładu. Przez powrót obostrzeń
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:52

Ryanair usuwa kolejne loty ze swojego rozkładu. Przez powrót obostrzeń

(FILES)This file photograph taken on March 23, 2020, shows Ryanair passenger aircraft on the tarmac at Dublin airport. - Irish low-cost carrier Ryanair said May 1, 2020, that it plans to axe up to 3,000 pilot and cabin crew jobs, with air transport paraly
https://eastnews.pl/PAUL FAITH/AFP/East News

Ryanair tnie połączenia

Ryanair poinformował, że w związku z przywracaniem obostrzeń w kolejnych państwach oraz spadkiem rezerwacji, sieć linii lotniczych zdecydowała się na zmniejszenie liczby połączeń we wrześniu w październiku o 20 proc. Ryanair uspokaja, że przede wszystkim chodzi o usuwanie poniektórych lotów z rozkładu, a nie kasowaniu poszczególnych tras.

Ryanair wyjaśnił pasażerom cel swoich poczynań. - Wprowadzane w ciągu ostatnich dwóch tygodni przez wiele krajów UE ograniczenia dotyczące podróży negatywnie wpłynęły na przyszłe rezerwacje, zwłaszcza podróży służbowych we wrześniu i październiku, i sensowne jest zmniejszenie częstotliwości (lotów), tak aby dostosować nasze możliwości do popytu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy - powiedział rzecznik prasowy Ryanair.

Ryanair wyjaśnia swoje poczynania

Ryanair podkreślił, że cięcia lotów dotkną przede wszystkim te państwa, które zostały objęte restrykcjami przez rządy Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dodano, że ilość połączeń z samej Irlandii jak i do niej także zostanie zmniejszona. Przypomnijmy, że restrykcjami objęci są przyjeżdżający m.in.: z Hiszpanii, Luksemburga, Belgii, Francji, Holandii i Malty. Co więcej, media spekulują o kolejnych krajach - podaje bankier.pl.

Ryanair po wznowieniu połączeń lotniczych w lipcu przywrócił jedynie 60 proc. liczby lotów. 

<