Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Leasing

Leasing

rower elektryczny
23.08.2023 13:10 Rower elektryczny na wyciągnięcie ręki: Letnia promocja, leasing dla firm, raty 0% dla klientów indywidualnych

Wakacje powoli dobiegają końca. Właśnie z tą myślą, JOBOBIKE przygotował wyjątkową promocję na Pożegnanie Lata. Decydując się w okresie od 18.08 do 15.09 na zakup wybranego modelu e-bike’a, nie tylko zyskasz wolność poruszania się, ale także otrzymasz od nas dodatkowe akcesorium w prezencie - uchwyt na telefon, funkcjonalny, przedni koszyk lub solidną blokadę rowerową.

auto-financing-2157347 1920
22.03.2022 09:33 Leasing operacyjny, czy finansowy? Na czym polegają podstawowe różnice

Leasing jest szybko zyskującą na popularności metodą finansowania droższych zakupów, przede wszystkim samochodów. Jego dwa główne warianty, operacyjny i finansowy, różnią się jednak od siebie znacząco.Jak wynika z ostatnich danych zrzeszającego czołówkę przedsiębiorstw świadczących tego rodzaju usługi Związku Polskiego Leasingu w ubiegłym roku przedsiębiorstw udzieliły takiego finansowania na kwotę przeszło 70 mld zł. Po raz pierwszy od wielu lat dynamika, z powodu pandemii Covid19, była ujemna – wynik ten okazał się o około 10 proc. mniejszy niż w 2019 roku. Przedstawiciele ZPL zapewniają jednak, że spadek jest przejściowy i br. straty zostaną odrobione. Być może z nawiązką. Najpopularniejszą formą leasingu obecnie, tak jak w poprzednich latach, był jego wariant operacyjny odpowiadający za znakomitą większość umów tego rodzaju (przeszło 90 proc.). Leasing finansowy, znacznie mnie popularny, stosowany sporadycznie, dotyczący zazwyczaj innych niż samochody ruchomości, miał charakter uzupełniający.

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Napis VAT na tle pieniedzy.
22.03.2022 09:16 Samochód osobowy w leasingu – rozliczenie VAT

Przedsiębiorcy, chcąc zaoszczędzić na wydatkach związanych z kupnem samochodu osobowego, najczęściej decydują się na leasing. Przy tym nie mogą zapominać, że należy odliczyć podatek od towarów i usług, tak jak przy innych środkach trwałych. Gdy bierzesz samochód osobowy w leasingu, rozliczenie VAT może nastąpić na dwa sposoby.

office-2360063 1920
22.03.2022 08:51 Czym różni się leasing finansowy od leasingu operacyjnego

Leasing jest wygodną formą finansowania zakupu pojazdu lub maszyn do firmy. Cieszy się on dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Co powinieneś wiedzieć, decydując się na ten rodzaj finansowania? Czym różni się leasing finansowy od leasingu operacyjnego?Leasing to forma finansowania, która łączy ze sobą elementy kredytu i najmu. W praktyce oznacza to, że leasingobiorca korzysta z pojazdu na warunkach, które reguluje umowa, jednak sam jej przedmiot jest jedynie udostępniany mu na określony czas – rzeczywistym właścicielem pojazdu jest firma leasingowa. Warto poznać dwie formy tego finansowania, mianowicie: leasingu operacyjnego i finansowego. Czym się od siebie różnią?

vw-beetle-405876 640
22.03.2022 08:51 Leasing i kredyt – podobieństwa i różnice

Przedsiębiorcy, którzy planują zakup środka trwałego, muszą wybrać najbardziej opłacalną dla siebie formę finansowania. Na pierwszy rzut oka kredyt i leasing są tym samym. Jedno i drugie umożliwia zdobycie środków potrzebnych do sfinansowania zakupu pojazdu lub innego przedmiotu. Jednak warto przyjrzeć się bliżej tym obydwu formom, a wówczas zauważymy pewne różnice. To, na jaką formę finansowania zdecyduje się przedsiębiorca, zależy od wielu czynników. Najpopularniejszymi wciąż są kredyt i leasing operacyjny. Każda z tych form ma swoje wady i zalety. Czym się różnią i która z nich jest korzystniejsza?

car-finance-4516072 640
22.03.2022 08:50 Czy można sprzedać samochód wykupiony z leasingu?

Leasing to wygodne i szybkie rozwiązanie, coraz chętniej wybierane przez przedsiębiorców. Dzięki niemu dysponują nowoczesną flotą bez wysokich kosztów, nie martwiąc się o opłaty związane z wymianą opon czy okresowymi przeglądami. Jednak po okresie leasingowania nadchodzi moment na wykup auta lub inne rozwiązanie umowy. Co jednak, gdy wykupiony samochód będziemy chcieli sprzedać?

Samochód używany a indywidualna stawka amortyzacji
22.03.2022 08:50 Samochód używany a indywidualna stawka amortyzacji

W większości firm samochód jest jednym z głównych narzędzi pracy. Przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą korzystają z prywatnych i firmowych samochodów. Pojazdy mogą być rozliczane w ramach ewidencji przebiegu pojazdu, a firmowe – wprowadzone na stan środków trwałych. Jak powinno się amortyzować samochód używany? Od 1 stycznia 2021 r. samochód będzie musiał zostać zamortyzowany przez większą liczbę przedsiębiorców niż dotychczas i nie wszystkim się to niestety opłaci. Jeżeli przedsiębiorca posiada samochód, nawet w przypadku, gdy jest on używany, może stanowić środek trwały. Powinien jednak spełnić kilka kryteriów: ● stanowi własność lub współwłasność podatnika, ● został nabyty lub wytworzony we własnym zakresie, ● jest kompletny i zdatny do użytku, ● będzie użytkowany do celów związanych z prowadzeniem działalności, ● przewidywany okres użytkowania jest dłuższy niż jeden rok.

car-finance-4516072 640
22.03.2022 08:50 Wykup samochodu osobowego z leasingu po zakończeniu umowy

Leasing to jedna z form nabycia samochodu osobowego, która jest dość popularna w naszym kraju. Firmy bardzo chętnie decydują się na wzięcie auta na podstawie umowy leasingowej, bo dzięki temu zyskują nową flotę w dość przystępnej cenie. Po kilku latach, gdy umowa się skończy, powstaje możliwość wykupienia samochodu po cenie niższej niż rynkowa. Kto może to zrobić, do jakich celów oraz czy każdy rodzaj leasingu daje możliwość nabycia auta na własność?