Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Krwiodawstwo

Krwiodawstwo

punkt poboru krwi
07.02.2024 15:29 Ulga podatkowa dla dawców krwi. Ile możesz zyskać?

Oddanie krwi to z pewnością szlachetne działanie, które powinno zostać w jakiś sposób nagrodzone. Wiele osób wie, że Honorowemu Dawcy Krwi przysługują dwa dni wolnego po przeprowadzonym zabiegu. Niewielu jednak pamięta o możliwości skorzystania z ulgi podatkowej.

pkp-intercity-pociag
03.12.2023 11:18 Znika ważna zniżka na bilety kolejowe. Można skorzystać tylko do 30 grudnia

Tylko w listopadzie br. z usług PKP Intercity skorzystało 5,4 mln pasażerów, a od stycznia narodowy przewoźnik przewiózł aż 62 mln osób. Podróżujący mogą korzystać z różnych promocji m.in. tańszych biletów dla studentów, seniorów czy grup. Jest też pewne zasłużone grono osób, które tylko do 30 grudnia ma prawo do ulgi w wys. 33 proc. O kogo chodzi?

autobus-komunikacja-miejska-ulica
01.11.2023 21:13 Darmowa komunikacja miejska dla milionów Polaków. Wiemy, co zrobić, żeby skorzystać

Emeryci stanowią niezwykle liczną grupę naszego społeczeństwa – z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec 2022 roku w naszym kraju mieszkało prawie 9 mln osób w wieku 60+. W wielu miastach Polski już samo przekroczenie powszechnego wieku emerytalnego daje możliwość korzystania z darmowej komunikacji miejskiej (ogólnie taka zniżka obowiązuje od 70. roku życia). Okazuje się, że do bezpłatnych przejazdów uprawniona jest też inna grupa osób i wcale nie musi pochwalić się wyższym wiekiem.

flaga Polski
20.03.2023 16:36 Spora grupa Polaków może liczyć na dodatkowy dzień wolny. Jest jeden warunek

Jak wynika z dwóch projektów ustaw, Honorowi Dawcy Krwi będą mogli otrzymać zwrot kosztów przejazdu czy płatne zwolnienie. Zagwarantowane będą również dwa dni płatnego urlopu po oddaniu krwi. Jeden z projektów ustaw oczekuje już na podpis prezydenta.

Deklaracje podatkowe
16.03.2023 08:54 Dwa dni wolnego i ulga podatkowa. Może skorzystać pół miliona osób, ale nie każdy o tym wie

W Polsce jest ponad pół miliona osób, które mogą uwzględnić darowiznę krwi w swoim zeznaniu podatkowym. Okazuje się, że bycie honorowym dawcą krwi może przynieść sporo korzyści, czytamy na stronie pulshr.pl.

blood-5427229 640
22.05.2021 02:00 Oddanie krwi - jak odliczyć w zeznaniu rocznym?

Bezpłatne oddawanie krwi ma charakter bezinteresownej pomocy osobom, które mogą w danym momencie potrzebować transfuzji. Osoby podejmujące się oddania krwi i honorowi krwiodawcy nie mają z tego tytułu korzyści materialnych, ale mogą skorzystać z ulgi na oddanie krwi w zeznaniu rocznym.