Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Eksport

Eksport

kontener eksport
14.05.2024 19:22 Międzynarodowe badania grupy Allianz Trade pokazuje, że polskie firmy są spokojne o perspektywy eksportu 2024 roku

W ciągu ostatnich kilku lat rynek dla eksporterów stał się bardzo niepewnym środowiskiem – od pandemii Covid-19, przez inwazję na Ukrainę, po ożywienie napięć na Bliskim wschodzie. Allianz Trade postanowił z tego powodu przeprowadzić, w ramach trzeciej edycji Globalnego Badania, ankietę pośród 3000 eksporterów z wielu krajów – Chin, Francji, Hiszpanii czy też Wielkiej Brytanii. Swój udział miała ten Polska, z której pochodzi ponad 400 firm biorących udział w badaniach Allianz Trade.

samochody, parking
25.04.2024 18:58 Podatek od samochodów spalinowych. Ile mogą zapłacić polscy kierowcy?

Podatek od samochodów spalinowych i negocjacje w jego sprawie z Komisją Europejską to obecnie zadanie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Klimatu. Te dwa resorty usiłują usunąć kamień milowy E4G z umowy KPO, a inny - E3G - wliczyć w poczet podatku akcyzowego tak, by był “nieodczuwalny”. Jeśli plan się nie powiedzie, musimy liczyć się z opłatami za samochody spalinowe. Jakie to będą kwoty?

polska-flaga-autostrada-eksport
19.11.2023 20:42 Ten polski produkt to prawdziwy hit. Kupują go od nas Amerykanie, Niemcy, Włosi i Francuzi

W 2022 roku eksport polskich produktów wyniósł 343,8 mld euro. Wynik ten zasługuje na szczególne uznanie – po raz pierwszy kwota sprzedaży naszych rodzimych towarów za granicą przekroczyła 300 mld euro. Zapewne wielu z nas słyszało, że popularnością w innych krajach cieszą się polskie maszyny, urządzenia, towary i wyroby przemysłowe, żywność i zwierzęta żywe oraz chemikalia i produkty pokrewne. Interia Biznes informuje o pewnym eksportowym hicie, który masowo kupują od nas Niemcy, Francuzi, Amerykanie i Włosi. O co dokładnie chodzi?