Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Technologie przyszłości na Europejskim Kongresie Gospodarczym
Materiał partnera
Materiał partnera 16.04.2024 15:48

Technologie przyszłości na Europejskim Kongresie Gospodarczym

kongres
Fot. materiał partnera

Cyfryzacja i technologie to jeden z nurtów przewodnich XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC –  uropean Economic Congress), który odbędzie się w terminie 7-9 maja. Czy grozi nam bunt robotów? Jak uchronić się przed cyberzagrożeniami? Jakie praktyki stosować, aby sztuczna inteligencja przyczyniła się do sukcesu? Na czym polega przemysł 4.0 i jak wykorzystać technologie przyszłości w biznesie?

Technologie przyszłości na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Na te i wiele innych ważnych pytań, podczas paneli i moderowanych rozmów, odpowie grono ekspertów. Wśród nich pojawią się takie nazwiska, jak: Dominika Bettman, dyrektor generalna Microsoft; Magdalena Chudzikiewicz, członkini zarządu home.pl; Magdalena Dziewguć, Country Manager w Google Cloud Poland; Tobias Gotthardt, sekretarz stanu Bawarskiego Ministerstwa Gospodarki, Rozwoju Regionalnego i Energii; Michał Gramatyka, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji; Lalit Gupta, Managing Director - Eastern Europe SD Worx Poland; Amit Joshi, profesor IMD, ekspert w zakresie AI, analityki i strategii marketingowej; Agnieszka Kubera, prezeska Accenture Poland; Artur Kurasiński, przedsiębiorca, mówca publiczny, autor bloga kurasinski.com; Ewa Łuniewska, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego; Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności (BLIK); Artur Pollak, prezes APA Group; Anna Pruska, prezes Comarchu; Dariusz Standerski, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji oraz Szymon Wałach, wiceprezes ds. digital i strategii InPost.

Cyfryzacja w praktyce. Rozmowy o technologiach i Cyfryzacja: dylematy dojrzałej rewolucji to dwa pierwsze spotkania z nurtu, skupiające uwagę panelistów na najważniejszych technologiach i transformacji cyfrowej w regionie, Polsce i Europie. Zaproszeni goście odkryją tajemnice, potencjał i zagrożenia Metaverse i zastanowią się, jak wykorzystać potencjał biznesowy metaświata. Spojrzenie w przyszłość na technologie i rozwiązania pozwoli zdefiniować, jak gospodarka, biznes i życie codzienne zmienią się w najbliższym czasie.

Istotnym i aktualnym zagadnieniem jest Cyberbezpieczeństwo. Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w sieci skupi się na specyfice cyberzagrożeń w różnych dziedzinach życia i gospodarki oraz rosnącej skali niebezpiecznych sytuacji, na jakie narażone są cyfrowe infrastruktury. Specjaliści omówią bezpieczeństwo cyfrowe jako kluczową inwestycję, która może uchronić infrastrukturę krytyczną oraz zwrócą swoją uwagę unijną strategię cyberbezpieczeństwa i jej skutki dla operatorów, dostawców usług i produktów.

Agenda Kongresu przewiduje serię trzech spotkań dotyczących różnorakich aspektów związanych z AI. Podczas paneli pt. Sztuczna inteligencja – biznes i rozwój, Sztuczna inteligencja – regulacje i Rozmowy o inteligencji reflektory zostaną zwrócone przede wszystkim na wykorzystanie AI w gospodarce i problematykę prawną, jaką rodzi rozwój tej niezwykle popularnej technologii. Podczas dyskusji padną odpowiedzi na takie pytania, jak: jaki jest bilans korzyści i zagrożeń korzystania ze sztucznej inteligencji. Jak interpretować prawa autorskie? W jaki sposób tworzyć regulacje prawne? Czy grozi nam bunt maszyn? Jakie są warunki do rozwoju AI w Polsce i w Europie?

Tytuł następnego panelu to Budowa infrastruktury ICT w kontekście rozwoju. Podczas tego wydarzenia eksperci przyjrzą się infrastrukturze telekomunikacyjnej, polskim zakresom częstotliwości oraz prywatnym sieciom 5G, a także omówią, jakie możliwości niesie przyszłość wraz z wprowadzeniem technologii 6G. Nie odbiegając daleko tematycznie, organizatorzy przewidzieli spotkanie pt. Chmura – nowa era cyfrowej gospodarki. Specjaliści przybliżą sekrety korzystania z chmury w biznesie, przedstawią zalety i zagrożenia związane z rozwiązaniami opartymi na chmurze oraz omówią proces przenoszenia danych krok po kroku.

Przemysł 4.0 – faktyczne innowacje czy głośne hasło? To pytanie przewodnie spotkania, podczas którego zaproszeni goście przyjrzą się roli przemysłu 4.0 w gospodarce. Automatyzacja i robotyzacja, kompleksowe wykorzystania danych i Internetu Rzeczy oraz najlepsze praktyki i przypadki w różnych sektorach przemysłu – te składowe sukcesu nie kryją tajemnic przed panelistami.

Ostatnim spotkaniem nurtu cyfryzacji i technologii podczas Kongresu będą rozmowy o przemyśle 4.0. Wśród tematów dyskusji pojawią się takie zagadnienia jak: Internet Rzeczy, roboty i coroboty oraz rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Posłuchać będzie można także o najciekawszych przypadkach relacji między użytkownikiem a systemem, przedstawionych przez doświadczonych specjalistów.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie pod linkiem:
https://www.eecpoland.eu/2024/pl/rejestracja,3211/.
Podstawowy udział w XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym jest bezpłatny.

Materiał partnera.

Tagi: Reklama