BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Sklep, któremu niestraszny zakaz handlu. Take & Go ruszyło w Poznaniu

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Take&Go - zakupy 

Take&Go, pierwszy, bezkasowy sklep samoobsługowy Take&GO w Polsce, czeka na klientów przy ulicy Półwiejskiej 13. Innowacyjny format sklepu, w którym nie ma dosłownie żadnych pracowników i kas testowany jest od końca czerwca. W sierpniu spółka Surge Cloud, która odpowiada za procesy cyfrowej transformacji dla punktów sprzedażowych i systemy takie jak inteligentna półka, poinformowała, że faza testów została już zakończona, a projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów.

Jak robić zakupy w Take&Go?

Sklep sieci Take&GO oferuje m.in. dania gotowe, soki bez konserwantów, krojone owocy, a także kawę. Nie można tam za to kupić alkoholu i papierosów.

Jak zrobić zakupy w sklepie bezkasowym Take&GO? Wystarczy wejść ("kluczem" do sklepu jest aplikacji mobilna), wziąć interesujące produkty i... wyjść, bez zbędnego stania przy kasie. Wychodząc przez drzwi sklepu towary są sczytywane przez system, a z naszej karty pobierana się kwota odpowiadająca wybranym produktom. Wszystko oparte jest o technologię eliminującą kasy.

Jak twierdzi dyrektor generalnyPolskiej Izby Handlu (PIH) Maciej Ptaszyński, nowe technologie zmieniają oblicze handlu. "Handel przez ostatnie kilka lat zmienił się bardziej niż wcześniej przez kilka dekad, a wpływa na to zmiana oczekiwań klientów jeżeli chodzi o samo doświadczenie zakupowe, dostępność sklepu czy czas poświęcany na zakupy" - zaznaczył jak czytamy na dlahandlu.pl.

Take&Go nie jest pierwszym takim pomysłem na terenie naszego kraju. Pierwszą sieć sklepów bezobsługowych z produktami ekologicznymi zbudowała w Polsce firma Bio Family. Według informacji z firmy, w ciągu dnia sklep funkcjonuje w tradycyjny sposób, natomiast w nocy i niedziele niehandlowe działa sprzedaż bezobsługowa.

Surge Cloud planuje następne inwestycje także w Poznaniu, jednak podpisano już umowy na nowe lokalizacje na sklepy Take&Go. Kolejnym krokiem będzie otwarcie placówki w Warszawie. W rok od otwarcia pierwszego sklepu, spółka planuje stworzyć 21 placówek na terenie całego kraju.

Tagi:

sklepPoznań

Podobne artykuły

Handel

Znane centrum handlowe we Wrocławiu zostanie zamknięte. Zarząd tłumaczy dlaczego
Czytaj więcej >

Handel

Poczta Polska ma nowego konkurenta. Wyzwanie rzucił rodzimy gigant technologiczny
Czytaj więcej >

Handel

Polacy stanowczo o nowych ubraniach: Są wykonywane z coraz gorszych i tańszych materiałów
Czytaj więcej >

Handel

GIS wydał ostrzeżenie, koniecznie sprawdź, czy masz ją w kuchni. Szkodliwe substancje mogą trafić do jedzenia
Czytaj więcej >

Handel

Nie Biedronka, nie Lidl. Oto najtańsza sieć sklepów w Polsce
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pierwsze restauracje w Polsce wprowadziły potrawy z robakami. W ofercie burgery i pizza
Czytaj więcej >
Paulina Musianek

Wydawca Biznesinfo. Absolwentka dziennikarstwa oraz zarządzania i marketingu. Wcześniej zajmowała się tworzeniem treści marketingowych i działaniami pr-owymi dla NGOs, m.in. Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Interesuje się metodami wpływu społecznego, psychologią biznesu i mindfulness. Uwielbia trekking, spanie w namiocie i trudne warunki. Prywatnie kociara. Uważa, że jedyną stałą w życiu jest zmiana.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]