Take & Go
Facebook/Take&Go
Autor Paulina Musianek - 18 Września 2019

Sklep, któremu niestraszny zakaz handlu. Take & Go ruszyło w Poznaniu

Take & Go, pierwszy bezkasowy sklep, jest już dostępny dla konsumentów. Jak robić w nim zakupy? Jak się do niego dostać?

Take&Go - zakupy

Take&Go, pierwszy, bezkasowy sklep samoobsługowy Take&GO w Polsce, czeka na klientów przy ulicy Półwiejskiej 13. Innowacyjny format sklepu, w którym nie ma dosłownie żadnych pracowników i kas testowany jest od końca czerwca. W sierpniu spółka Surge Cloud, która odpowiada za procesy cyfrowej transformacji dla punktów sprzedażowych i systemy takie jak inteligentna półka, poinformowała, że faza testów została już zakończona, a projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów.

Jak robić zakupy w Take&Go?

Sklep sieci Take&GO oferuje m.in. dania gotowe, soki bez konserwantów, krojone owocy, a także kawę. Nie można tam za to kupić alkoholu i papierosów.

Jak zrobić zakupy w sklepie bezkasowym Take&GO? Wystarczy wejść ("kluczem" do sklepu jest aplikacji mobilna), wziąć interesujące produkty i... wyjść, bez zbędnego stania przy kasie. Wychodząc przez drzwi sklepu towary są sczytywane przez system, a z naszej karty pobierana się kwota odpowiadająca wybranym produktom. Wszystko oparte jest o technologię eliminującą kasy.

Jak twierdzi dyrektor generalnyPolskiej Izby Handlu (PIH) Maciej Ptaszyński, nowe technologie zmieniają oblicze handlu. "Handel przez ostatnie kilka lat zmienił się bardziej niż wcześniej przez kilka dekad, a wpływa na to zmiana oczekiwań klientów jeżeli chodzi o samo doświadczenie zakupowe, dostępność sklepu czy czas poświęcany na zakupy" - zaznaczył jak czytamy na dlahandlu.pl.

Take&Go nie jest pierwszym takim pomysłem na terenie naszego kraju. Pierwszą sieć sklepów bezobsługowych z produktami ekologicznymi zbudowała w Polsce firma Bio Family. Według informacji z firmy, w ciągu dnia sklep funkcjonuje w tradycyjny sposób, natomiast w nocy i niedziele niehandlowe działa sprzedaż bezobsługowa.

Surge Cloud planuje następne inwestycje także w Poznaniu, jednak podpisano już umowy na nowe lokalizacje na sklepy Take&Go. Kolejnym krokiem będzie otwarcie placówki w Warszawie. W rok od otwarcia pierwszego sklepu, spółka planuje stworzyć 21 placówek na terenie całego kraju.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News