Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Szefowa Adrian Fabryki Rajstop zdecydowała się napisać list do Władimira Putina. Mowa o działaniach na granicy
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 18.11.2021 01:00

Szefowa Adrian Fabryki Rajstop zdecydowała się napisać list do Władimira Putina. Mowa o działaniach na granicy

EN 01501621 0910
MIKHAIL METZEL/AFP/East News

Właścicielka Adrian Fabryki Rajstop Małgorzata Rosołowska-Pomorska zdecydowała się na niebanalny krok. Napisała list otwarty do Władimira Putina.

W liście Małgorzata Rosołowska-Pomorska prosi prezydenta Federacji Rosyjskiej o wpłynięcie na sytuację, która ma miejsce na granicy polsko-białoruskiej.

List do Putina od firmy Adrian

O powody napisania listu zapytał portal wirtualnemedia.pl, w uzasadnieniu otrzymał odpowiedź od Małgorzaty Rosołowskiej-Pomorskiej: "Widząc, co dzieje się na  granicy Polski z Białorusią postanowiłam napisać list otwarty do Prezydenta Rosji Władimira Władimirowa Putina. Być może ten list przyczyni się do tego, że konflikt zostanie zażegnany".

W treści listu Małgorzata Rosołowska-Pomorska nie wskazuje winnych konfliktu, prosi prezydenta Rosji o sprawienie Polsce prezentu na święta: "Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2022. Z tej okazji, pragnę jeszcze raz Pana, Panie Prezydencie Władimirze Władimirowiczu Putin poprosić by doprowadził Pan do zaniechania działań na granicy. Będzie to najlepszy prezent, jaki otrzyma pod choinkę Polska." - czytamy w treści listu zamieszczonym przez wirtualnemedia.pl.

List napisany jest w tonacji ciepłej i bezpretensjonalnej, właścicielka fabryki rajstop Adrian pisze w sposób stonowany, zachwalając m.in. walory przyrodnicze Syberii.

Kontrowersyjne reklamy firmy Adrian

Może kłócić się to z kontrowersyjnymi reklamami, które niedawno zdecydował się wypuścić Adrian.

Mowa tutaj, chociażby o reklamie dotykającej problemu przemocy domowej, gdzie na billboardach pojawiła się kobieta leżąca - w domyśle - w kałuży krwi. Adrian był oskarżany również o zaangażowanie polityczne po wyprodukowaniu reklamy z Anną Grodzką.

Kreml nie komentuje

Władze w Moskwie nie odniosły się jeszcze do listu, który przesłany został wczoraj.