Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Szczęście w Eurojackpot, mamy nowego milionera. Skarbówka też świętuje
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 08.11.2023 11:21

Szczęście w Eurojackpot, mamy nowego milionera. Skarbówka też świętuje

Eurojackpot, kupon, losowanie
Jakub Kaminski/East News

We wtorek, 7 listopada, odbyło się losowanie Eurojackpot, dzięki któremu w Polsce mamy kolejnego milionera. Znamy liczby, jakie znalazły się na jego kuponie. Jesteście ciekawi?

Losowanie Eurojackpot. Miliony w puli

7 listopada w Eurojackpot wylosowano następujące liczby: 26, 36, 43, 47, 49, 4 i 7. Do wygrania było aż 70 mln zł. Szczęście dopisuje jednak nielicznym i tak też było w tym przypadku. Serwis tvn24.pl informuje, że choć główna nagroda nie padła, to odnotowano jedną wygraną drugiego stopnia. Wydaje nam się, że zwycięzca nie może narzekać, bo właśnie stał się milionerem.

2500 złotych od rządu. Dostaną jedynie wybrani

Szczęśliwiec wzbogaci się o kilka milionów złotych. A co z podatkiem?

Niestety, główna wygrana w wysokości 70 mln zł nie trafiła do żadnego z graczy. Najwyższa nagroda, która padła we wtorkowym losowaniu, to wygrana drugiego stopnia w wysokości 4 804 128,80 zł. Jak przypomina serwis tvn24.pl, od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest 10-proc. podatek. Oznacza to, że do mężczyzny trafi ostatecznie o 480 412,88 zł mniej, czyli 4 323 715,92 zł.

Ksiądz zapłacił potężną karę za nielegalną wycinkę drzew. Teraz domaga się przeprosin.

Wygrać, ale nie odebrać nagrody? Tak, to możliwe

Niedawno na łamach naszego serwisu informowaliśmy, że zdarzają się sytuacje, w których szczęśliwcy nie zgłaszają się po odbiór nagród. Serwis Gazeta.pl podawał, że w ciągu kilku ostatnich miesięcy, 2,4 mln złotych, a także dwie nagrody po 1 mln złotych, nie zostały odebrane przez posiadaczy szczęśliwych kuponów.