Strefa wolna od LGBT może skutkować karami. Komisja Europejska nie przebiera w słowach.
https://pixabay.com/SatyaPrem
Autor Kamila Jeziorska - 15 Czerwca 2020

Ostra reakcja Komisji Europejskiej na strefy wolne od LGBT. Niektóre regiony mogą stracić mnóstwo pieniędzy

"Strefa wolna od LGBT" może zwrócić się w Polsce w postaci braku dofinansowania dla regionów, które ową strefę ustanowiły. Komisja Europejska nie pozostaje obojętna na sytuację osób LGBT w kraju.

Strefa wolna od LGBT, ale uzależniona od UE

Strefa wolna od LGBT to idea, która zapoczątkowana została w lutym 2019 roku i powstała w odpowiedzi na tzw. deklarację warszawską popierającą poszanowanie praw osób LGBTQ oraz zapowiedzi prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, że zamierza stosować się do wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i włączyć tematykę LGBT do szkolnych programów edukacji seksualnej w Warszawie. Strefa wolna od LGBT obejmuje głównie samorządy z południowo-wschodniego regionu Polski.

Do kwestii stref wolnych od LGBT odniosła się unijna komisarz odpowiedzialna za kwestie praworządności, Vera Jourova. W trakcie posiedzenia komisji do spraw równości obywatelskich Parlamentu Europejskiego Vera Jurova powiedziała, że oburzającym jest fakt, iż takie rzeczy mają miejsce na terytorium unijnego kraju, a sama nie może uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się naprawdę. Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji - powiedziała. Oznacza to, że regiony nazywane strefami wolnymi od LGBT mogą stracić dofinansowanie na unijne projekty - podaje rmf24.pl.

Największe triki supermarketów, abyśmy wydawali więcej. Lepiej miej się na bacznościNajwiększe triki supermarketów, abyśmy wydawali więcej. Lepiej miej się na bacznościCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł

2. Przykra sytuacja w rodzinie Lecha Wałęsy. Były prezydent ma powody do smutku

Strefa wolna od LGBT to tylko początek

Strefa wolna od LGBT to wierzchołek góry lodowej tego, z czym borykają się osoby będące członkami społeczności LGBT. W Polsce temat związków partnerskich, małżeństw jednopłciowych czy sytuacji osób transseksualnych wraca jak bumerang. Niedawno w TVN24 gościem proframu "Fakty po faktach" był poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Żalek. Poseł w wywiadzie dla Katarzyny Kolendy-Zaleskiej stwierdził, że "LGBT to ideologia, nie ludzie". W podobnym tonie w TVP Info o osobach LGBT wypowiedział się także poseł PiS-u, Przemysław Czarnek. Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją.

Pomoc też dla emerytów, mogą dostać 2080 zł. Warunek jest jedenPomoc też dla emerytów, mogą dostać 2080 zł. Warunek jest jedenCzytaj dalej

Strefa wolna od LGBT to jeden z wielu poruszanych wątków, Komisarz wyraziła także swoje zdziwienie słowami prezydenta Andrzeja Dudy, który przyrównał LGBT do ideologii komunistycznej. Vera Jourova zapowiedziała, że Unia Europejska będzie uważnie się przyglądać sytuacji mniejszości w krajach Unii Europejskiej. -Pamiętam ideologię komunistyczną jako coś, co tłumiło i prześladowało każdego, kto był inny. Nie rozumiem tego porównania. Dlatego cieszę się, że jestem w Unii Europejskiej, która uznaje równość, równość szans i dlatego nie rozumiem tego porównania - przytacza słowa Jourovej, rmf24.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drżenie powieki jest ważnym sygnałem, który wysyła nam organizm. Lepiej go nie bagatelizować
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News