Stop hodowli zwierząt futerkowych
Andrew Skowron/facebook.com/AndrewSkowron.photo/, https://andrewskowron.org/, https://www.instagram.com/andrewskowron/?hl=pl
Autor Wiktoria Pękalak - 16 Września 2020

Portal Świat Zwierząt grupy Iberion wspiera akcje przeciwników hodowli zwierząt na futra. Akcja podbija internet

Stop hodowli zwierząt na futra - w internecie trwa akcja #StopFurChallenge polegająca na publicznym wyrażeniu sprzeciwu wobec okrucieństwa dla zwierząt. W akcji bierze udział rzesza celebrytów i polityków, na czele z Jarosławem Kaczyńskim. Akcja wspierana jest także przez portal Świat Zwierząt z grupy mediowej Iberion.

Stop hodowli zwierząt na futra - Świat Zwierząt wspiera akcje

Ostatnimi czasy głośno zrobiło się o ustawie, która zakazuje hodowli zwierząt futerkowych. Zbiegło się to w czasie z filmem opublikowanym przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, który wywołał spore zamieszanie w przestrzeni publicznej. Akcje postanowił wesprzeć również portal Świat Zwierząt wchodzący w skład grupy mediowej Iberion.

O tym, że PiS postanowiło powrócić do tematu projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zapowiedział 8 września Jarosław Kaczyński. Projekt trafił już 11 września do Sejmu. Decyzja o podjęciu inicjatywy mającej na celu ochronę zwierząt naraziła prezesa PiS na konflikt z Radiem Maryja, które w dużej części jest finansowana przez Szczepana Wójcika - jednego z lidera branży futerkowej w Polsce, o czym pisaliśmy wcześniej.

Film Otwartych Klatek

Film Otwartych Klatek ukazujący okrucieństwo ferm futrzarskich został opublikowany 8 września. Od tej pory zdążył sporo namieszać. Śledztwo ukraińskiego aktywisty Yevhena dotyczyło fermy w Góreczkach należącej do Wojciecha Wójcika. To prawdopodobnie największa ferma pod względem liczby przetrzymywanych zwierząt. Pół miliona czworonożnych musi gnieździć się w niewielkich klatkach, które często są za małe, by pomieścić jednego osobnika, a zdarza się, że w jednej klatce przebywa kilka zwierząt. Na filmie wyraźnie widać, że wiele zwierząt jest po prostu chorych, mają widoczne, otwarte rany, które w takich warunkach nie mają szansy się zagoić. Wśród zwierząt dochodziło także do aktów kanibalizmu ze względu na wysoki stres prowadzący do eskalacji agresji wśród zwierząt.

Sprzeciw rolników

Wiele osób związanych z branżą otwarcie bojkotuje pomysł partii rządzącej i zapowiada protesty. Wyborcy PiS czują się oszukani, ponieważ partia w ich odczuciu nie wspiera rolników w sposób w jaki się zadeklarowała. Należy skupić się na tym, że jeśli nawet chcielibyśmy zasłonić się tym, że ustawa uderza w branżę, musimy mieć na uwadze, że branża nie zrobiła nic, by sprawić, by hodowla zwierząt na futra nie stała się choć odrobinę bardziej humanitarna. Widoku okaleczonych zwierząt, które przechowuje się w okrutny sposób nie da się w żaden sposób wymazać z pamięci.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cztery razy wyższe mandaty, postój jako kara. Zmiany w kodeksie drogowym są tylko kwestią czasu?
2. Najstraszniejsza epidemia w dziejach. Dlaczego czarna śmierć zebrała tak wielkie żniwo?

#StopFurChallenge ponad podziałami

W akcji #StopFurChallenge może brać każdy. Oprócz tego, że inicjatywa w słusznej sprawie zwiększy świadomość dotyczącą ochrony zwierząt, to jest to ruch całkowicie wykraczający ponad partyjne podziały i sympatie polityczne. Wybory w znacznym stopniu przyczyniły się do podziału Polaków na sympatyków Dudy i Trzaskowskiego, a akcja związana z ochroną zwierząt jest pierwsza, która łamie mur dzielący dwa odrębne światopoglądy.

Stop hodowli zwierząt na futra

Redakcja Biznes Info całkowicie popiera wszelkie inicjatywy mające na celu ochronę zwierząt, w związku z czym, podobnie jak portal Świat Zwierząt przyłączamy się do akcji #StopFurChallenge.

Stop hodowli zwierząt na futra - BiznesInfo dołącza się do akcji #StopFurChallenge

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski zabrał głos ws. Złotej Piłki. Mówi o końcu kariery
  2. "Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej
  3. Państwo dorzuci Polakom do czynszu nawet 9000 zł. Znamy warunki, bardzo łatwo je spełnić
  4. Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorów
  5. Najpierw rozdali po 4,2 tys. zł, a teraz chcą odebrać. Wielu Polaków musi być gotowych na kontrole
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
Wybierasz się na grzybobranie? Zamiast z koszem borowików możesz wrócić do domu z surową karąWybierasz się na grzybobranie? Zamiast z koszem borowików możesz wrócić do domu z surową karąCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News