BiznesINFO.pl

Andrew Skowron/facebook.com/AndrewSkowron.photo/, https://andrewskowron.org/, https://www.instagram.com/andrewskowron/?hl=pl

Portal Świat Zwierząt grupy Iberion wspiera akcje przeciwników hodowli zwierząt na futra. Akcja podbija internet

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Stop hodowli zwierząt na futra - Świat Zwierząt wspiera akcje 

Ostatnimi czasy głośno zrobiło się o ustawie, która zakazuje hodowli zwierząt futerkowych. Zbiegło się to w czasie z filmem opublikowanym przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, który wywołał spore zamieszanie w przestrzeni publicznej. Akcje postanowił wesprzeć również portal Świat Zwierząt wchodzący w skład grupy mediowej Iberion. 

O tym, że PiS postanowiło powrócić do tematu projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zapowiedział 8 września Jarosław Kaczyński. Projekt trafił już 11 września do Sejmu. Decyzja o podjęciu inicjatywy mającej na celu ochronę zwierząt naraziła prezesa PiS na konflikt z Radiem Maryja , które w dużej części jest finansowana przez Szczepana Wójcika - jednego z lidera branży futerkowej w Polsce, o czym pisaliśmy wcześniej.

Film Otwartych Klatek

Film Otwartych Klatek ukazujący okrucieństwo ferm futrzarskich został opublikowany 8 września. Od tej pory zdążył sporo namieszać. Śledztwo ukraińskiego aktywisty Yevhena dotyczyło fermy w Góreczkach należącej do Wojciecha Wójcika. To prawdopodobnie największa ferma pod względem liczby przetrzymywanych zwierząt. Pół miliona czworonożnych musi gnieździć się w niewielkich klatkach, które często są za małe, by pomieścić jednego osobnika, a zdarza się, że w jednej klatce przebywa kilka zwierząt. Na filmie wyraźnie widać, że wiele zwierząt jest po prostu chorych, mają widoczne, otwarte rany, które w takich warunkach nie mają szansy się zagoić. Wśród zwierząt dochodziło także do aktów kanibalizmu ze względu na wysoki stres prowadzący do eskalacji agresji wśród zwierząt. 

Sprzeciw rolników

Wiele osób związanych z branżą otwarcie bojkotuje pomysł partii rządzącej i zapowiada protesty. Wyborcy PiS czują się oszukani, ponieważ partia w ich odczuciu nie wspiera rolników w sposób w jaki się zadeklarowała. Należy skupić się na tym, że jeśli nawet chcielibyśmy zasłonić się tym, że ustawa uderza w branżę, musimy mieć na uwadze, że branża nie zrobiła nic, by sprawić, by hodowla zwierząt na futra nie stała się choć odrobinę bardziej humanitarna. Widoku okaleczonych zwierząt, które przechowuje się w okrutny sposób nie da się w żaden sposób wymazać z pamięci. 

#StopFurChallenge ponad podziałami

W akcji #StopFurChallenge może brać każdy. Oprócz tego, że inicjatywa w słusznej sprawie zwiększy świadomość dotyczącą ochrony zwierząt, to jest to ruch całkowicie wykraczający ponad partyjne podziały i sympatie polityczne. Wybory w znacznym stopniu przyczyniły się do podziału Polaków na sympatyków Dudy i Trzaskowskiego, a akcja związana z ochroną zwierząt jest pierwsza, która łamie mur dzielący dwa odrębne światopoglądy.

Tagi:

Podobne artykuły

Polska i Świat

PepsiCo otwiera w Polsce fabrykę. Morawiecki: "Da się u nas inwestować"
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nie płacą za mieszkanie i grożą właścicielowi. Skandal w Szczecinie
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dziedziczenie nieruchomości bez testamentu. Ekspert wyjaśnia, kto i w jakich przypadkach otrzyma spadek
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nigdy nie korzystaj z takich ofert. To oszustwo wakacyjne, możesz stracić tysiące złotych
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Kadry z obozu Auschwitz w spocie PiS. Muzeum ostro krytykuje post
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ogromny wyciek danych Polaków. Miliony haseł i loginów trafiły do sieci
Czytaj więcej >
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska i Świat

Polska i Świat

Patryk Solarczyk

USA blisko bankructwa. Problemy supermocarstwa
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Paula Drechsler

Sprytny gadżet do zadań specjalnych. Naładujesz nim telefon i spalisz kalorie
Czytaj więcej >
Energetyka

Paula Drechsler

Atak na klientów Energi. Mnóstwo osób utraciło dostęp do swoich kont
Czytaj więcej >
Finanse

Olgierd Maletka

Rewolucyjne zmiany w prawie spadkowym. Sąd może obniżyć wysokość zachowku
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Magdalena Madoń

Mężczyzna przez 6 lat trzymał w mieszkaniu zwłoki. Miał ku temu zadziwiający powód
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Maria Gil-Sobczyk

Czarno na białym: uśpione pieniądze w ZUS-ie. Wielu Polaków nie wie, że ma prawo je odziedziczyć
Czytaj więcej >