Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Na finiszu kampanii spora zmiana. Ostatni sondaż prezydencki mocno zaskoczył
Radosław Święcki
Radosław Święcki 09.07.2020 02:00

Na finiszu kampanii spora zmiana. Ostatni sondaż prezydencki mocno zaskoczył

Zmiany w sondażu prezydenckim
biznesinfo.pl

Zaskakujący sondaż 

Już w niedzielę druga tura wyborów prezydenckich w której zmierzą się ze sobą urzędujący prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wszystkie sondaże przedwyborcze pokazują, że różnica między kandydatami jest niewielka, w związku z czym liczyć się będzie każdy głos.

Podobnie jest w zaprezentowanym w czwartek badaniu Kantar dla TVN i TVN 24. W sondażu wygrywa Rafał Trzaskowski, ale jego przewaga nad Andrzejem Dudą wynosi zaledwie 0,5 proc. Prezydenta Warszawy popiera 46,4 proc. respondentów i jest to o 0,6 pkt proc. mniej niż w badaniu przeprowadzonym na początku lipca. Z kolei na Andrzeja Dudę chce zagłosować 45,9 proc., o 0,1 pkt proc. mniej niż w poprzednim sondażu.  Zwraca uwagę fakt, że aż 7,7 proc. uczestników badania nie wie jeszcze na kogo 12 lipca przekaże swój głos. 

Tak niewielkie różnice między kandydatami mogą oznaczać, że o tym kto wygra wybory prezydenckie dowiemy się nie w niedzielny wieczór wyborczy, gdy podane zostaną wyniki exit poll, a dopiero, gdy Państwowa Komisja Wyborcza policzy wszystkie głosy.

Sondaż Kantar został zrealizowany drogą telefoniczną  w dniach 8-9 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1500 pełnoletnich osób.