SMS okazał się oszustwem
Pixnio/Bicanski
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Kwietnia 2020

Wielu Polaków otrzymało już w piątek podejrzany SMS. Okazuje się, że to poważne oszustwo

SMS dotyczący pomocy w ramach tarczy antykryzysowej to nowa metoda oszustów. Przestępcy oferują bezzwrotną pożyczkę na 5 tys. zł i na 10 tys. zł, powołując się na tarczę antykryzysową. Podając swoje dane, narażamy się na poważne konsekwencje.

SMS na tarczę. Oszuści nie znają granic

O sprawie informuje portal niebezpiecznik.pl. W piątek 24 kwietnia wiele osób dostało podejrzany SMS z linkiem udającym stronę elektronicznych płatności bankowych.

“Mamy dla Ciebie 10 000 zl bezzwrotnej gotowki. W celu kontynuacji potrzebna jest weryfikacja danych 1 zl. Przejdz tu: https://tarczakryzysowa. net/628” - tak brzmi treść fałszywego SMS, które otrzymało wiele osób w Polsce.

WP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limitWP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limitCzytaj dalej

SMS z bezzwrotną pożyczką 10 tysięcy. Niebezpieczny absurd

Początkowo oszuści próbowali nabrać odbiorców SMS na bezzwrotną pożyczkę w kwocie 10 tysięcy złotych. Jednak po pewnym czasie obniżyli kwotę do 5 tysięcy złotych. Oszuści używają tarczy antykryzysowej do przestępstwa: wysyłają link z przekierowaniem do strony płatności internetowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Jest oficjalne oświadczenie Donalda Tuska ws. wyborów prezydenckich

Po wejściu w link z SMS fałszywy portal prosi o podanie danych osobowych takich jak login, hasło, PESEL czy nazwisko panieńskie matki. Przestępcy mogą wykorzystać zebrane dane do przejęcia kontroli nad kontem bankowym. W konsekwencji można też stracić wszystkie pieniądze, które znajdują się na rachunku bankowym.

Nie daj się nabrać na SMS i uważaj na swoje dane

Jeśli ktoś padnie ofiarą kradzieży tożsamości, należy jak najszybciej zgłosić to policji, zastrzec dowód osobisty i skontaktować się z bankiem, który zablokuje dostęp do konta i zmodyfikuje dane logowania.

sms

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za kilkanaście godzin będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia, zagrożenie nadchodzi z południa
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News