Słowacja już niedługo zniesie ważne ograniczenia
Marek Bazak/East News
Autor Maria Glinka - 3 Maja 2020

Sąsiad Polski planuje już powrót do normalności. Szybsze znoszenie ograniczeń już zaraz

Słowacja już niedługo może zrobić ważny krok w kontekście znoszenia koronawirusowych obostrzeń. Premier kraju Igor Matovicz wyznał, że najprawdopodobniej 6 maja zostaną otwarte obiekty o kluczowym znaczeniu dla wszystkich obywateli. O jakie miejsca chodzi?

Słowacja stopniowo wraca do normalności

Słowacja, podobnie jak inne europejskie kraje, zdecydowała się na stopniowe znoszenie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią. Od 22 kwietnia działają sklepy o maksymalnej powierzchni 300 mkw., targowiska, komisy, salony samochodowe oraz niektóre hotele i restauracje oferujące posiłki na wynos.

Premier Słowacji Igor Matovicz zapowiada kolejny etap znoszenia restrykcji na środę 6 maja. Na oficjalnym koncie na Facebook’u oznajmił, że „szanse na to, że wszystkie sklepy poza tymi zlokalizowanymi w centrach handlowych będą otwarte od 6 maja gwałtownie rosną”.

Od środy poza sklepami mają zostać otwarte także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Rząd planuje także zezwolić na organizację zgromadzeń o charakterze religijnym – pisze Puls Biznesu.

Polacy jednak mają szansę na zagraniczne wyjazdy. Jeden kraj wydał nam pozwoleniePolacy jednak mają szansę na zagraniczne wyjazdy. Jeden kraj wydał nam pozwolenieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Morawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanie

Rozwój koronawirusa został częściowo zahamowany

Decyzja premiera ma być odzwierciedleniem zdecydowanego spadku w liczbie nowych zakażeń, który rejestrują władze na Słowacji. W ciągu ostatniej doby przybyło zaledwie czterech chorych na COVID-19. Łącznie zakażonych jest 1408 osób, a zmarły tylko 24. Zarówno zainfekowanych, jak i ofiar śmiertelnych jest na Słowacji najmniej pośród naszych wszystkich sąsiadów. Kraj może pochwalić się także jedną z najniższych liczb w kontekście zgonów na COVID-19 na terenie całej Unii Europejskiej.

Mimo względnych sukcesów w walce z koronawirusem władze podkreślają, że przestrzeganie zasad dotyczących higieny jest priorytetem i nakaz częstego stosowania środków dezynfekcyjnych na pewno zostanie podtrzymany w trakcie dalszego luzowania obostrzeń.

Pieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apelujePieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apelujeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne wieści z pogotowia. Nie żyje ratownik medyczny, nieoficjalnie mówi się o jednej przyczynie
  2. Jakie choroby są przeciwskazaniem do zrobienia prawa jazdy? Warto je znać przed rozpoczęciem kursu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News