Skarbówka zmienia terminy
sarcasm.co
Autor Wiktoria Pękalak - 2 Lipca 2020

Skarbówka ogłosiła nowe terminy zapłaty podatków. Trzeba ich dotrzymać

Przedsiębiorcy będą mieć więcej czasu na opłacenie podatków i złożenie informacji. Skarbówka przesunęła terminy ze względu na trudną sytuację podatników.

Skarbówka wyciąga rękę do podatników

"Przesunięcia terminów na złożenie różnych podatków i informacji to odpowiedź na oczekiwania podatników, które wynikają m.in. z utrudnień w prowadzeniu działalności gospodarczej w związku z pandemią COVID-19" - podało Ministertwo Finansów. Przedłużone terminy dotyczą podatków CIT i PIT.

Termin złożenia zeznania podatkowego CIT-8 przedłużono do 31 lipca. Przesunięcie dotyczy jedynie osób, których dochody są wolne od CIT, a ich przychody z działalności w sferze pożytku publicznego wynoszą minimum 80% całego przychodu, oprócz tego "do końca siódmego miesiąca roku następującego po roku podatkowym, w którym dokonano wypłat, wydłużono termin sporządzenia i przesłania informacji podatkowych IFT-2R6 przez osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne będące przedsiębiorcami, których rok podatkowy zakończył się w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 31 marca 2020 r."

Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Jak bogaty jest prezes PiS? Opublikowano oświadczenie majątkowe, znamy szczegóły

Osoby, które rozliczają PIT i zmagają się z negatywnymi konsekwencjami epidemii koronawirusa otrzymały możliwość przekazania zaliczek na podatek oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzeń z pracy, umów zlecenia i o dzieło oraz z praw autorskich i praw pokrewnych do skarbu państwa do kolejno 20 sierpnia/20 października/20 grudnia

Osobom, które rozliczają PIT i zmagają się z negatywnymi konsekwencjami epidemii koronawirusa wydłużono czas do kolejno: 20 sierpnia/20 października/20 grudnia na przekazanie zaliczek na podatek oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzeń z pracy, umów zlecenia i o dzieło oraz z praw autorskich i praw pokrewnych do skarbu państwa. Terminy są zależne od daty kiedy zostało pobrane wynagrodzenie.

Przedłużono także termin zawieszenia ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. "Bez tego zawieszenia płatność podatku rozpoczęłaby się w połowie roku za okresy rozliczeniowe od lipca 2020 r. W efekcie podatnicy nie będą płacić podatku za lipiec-grudzień 2020" - podaje ministerstwo.

Już nie mandat, a kara administracyjna. Resort śrubuje środki represyjne za fotoradar, będą dwukrotnie większeJuż nie mandat, a kara administracyjna. Resort śrubuje środki represyjne za fotoradar, będą dwukrotnie większeCzytaj dalej

Ważną informacją jest także przedłużenie terminu spłaty rat podatku nieruchomości. Ostateczny termin nastąpi ostatniego dnia września bieżącego roku. Decyzja o tym, czy termin zostanie przedłużony i jeśli tak to do kiedy należy do rady gminy.

Zgodnie z rozporządzeniem z 30 czerwca, przesunięta zostanie także data wprowadzenia akcyzy na płyny do e-papierosów i "wyrobów nowatorskich". Akcyza miała obowiązywać od 1 lipca, zostanie jednak wprowadzona najpóźniej z końcem września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urodziła stojąc w korku. Karetka nie mogła dotrzeć na miejsce, pomogli policjanci
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News