Seat przygotował respirator z części samochodu
PAU BARRENA/AFP/East News
Autor Maria Glinka - 13 Kwietnia 2020

Koncern samochodowy stworzył respirator. Posłużyły do tego części z aut

Seat opracował respirator, który dopuszczono do użycia w szpitalach. Do przygotowania urządzenia wykorzystano niecodzienne materiały – elementy elektroniczne i mechaniczne z samochodów.

Seat pomaga służbie zdrowia

Seat postanowił uzupełnić niedobory w sprzęcie medycznym i we współpracy z firmą Protofy.xyz zaprojektował respirator OxyGEN. Najnowsze urządzenie jest montowane w zakładach Seata w hiszpańskim Martorell (Katalonia) na linii wykorzystywanej do produkcji nowej generacji Seata Leona – podaje moto.rp.pl.

Respirator składa się z elementów elektronicznych i mechanicznych pochodzących z samochodów. Można w nim znaleźć m.in. silnik wycieraczek czy wałek główny skrzyni biegów.

Pożar w Czarnobylu zbliża się do bardzo niebezpiecznego miejsca. Ukraińska straż pożarna mówi o sytuacji krytycznejPożar w Czarnobylu zbliża się do bardzo niebezpiecznego miejsca. Ukraińska straż pożarna mówi o sytuacji krytycznejCzytaj dalej

Liczba ma odpowiadać zapotrzebowaniu

Respirator opracowany przez Seata uzyskał poświadczenie od Hiszpańskiej Agencji ds. Produktów Zdrowotnych i Medycznych, dzięki czemu jego użycie jest dozwolone w szpitalach.

Producent dąży do zwiększenia procesu montażu, aby umożliwić przygotowanie ok. 300 respiratorów dziennie. Liczba produkowanych urządzeń jest na bieżąco konsultowana ze służbami medycznymi w celu uniknięcia braków w asortymencie.

A zapotrzebowanie na tego typu sprzęty jest w Hiszpanii duże. Wczoraj minister zdrowia poinformował, że zatrzymano 150 respiratorów zarekwirowanych przez Turcję na początku kwietnia. Szef resortu zadeklarował, że urządzenia trafią jak najszybciej do trzech wspólnot autonomicznych, które je zamówiły – podaje Dzennik Gazeta Prawna.

Sposób nadawania telewizji naziemnej znowu się zmieni. Twój telewizor może jej nie odebraćSposób nadawania telewizji naziemnej znowu się zmieni. Twój telewizor może jej nie odebraćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Dzieci płakały, widząc, co policja robi z tatą, który zabrał je na spacer. Nagranie pojawiło się w sieci

Seat pracuje nad nowymi rozwiązaniami

Na respiratorze OxyGEN nie kończy się zaangażowanie Seata w walkę z pandemią. Do działań projektowych, które trwają od ponad dwóch tygodni i mają na celu pomoc służbom medycznym, dołączyli pracownicy z obszarów produkcji, zdrowia i wypadków, rozwoju, logistyki oraz jakości.

Efekty końcowe współpracy mają zostać zaprezentowane po zakończeniu testów medycznych.

Hiszpania walczy z koronawirusem

Działania Seata to wyraz zdecydowanej reakcji na trudną sytuację, z którą mierzy się Hiszpania w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zgodnie z najnowszymi danymi podanymi przez WHO zakażonych w tym kraju jest już ponad 157 tys. osób – najwięcej ze wszystkich państw europejskich. SARS-CoV-2 przyczynił się do śmierci ponad 15 tys. Hiszpanów.

Dlatego też wczoraj Kongres Deputowanych (izba niższa hiszpańskiego parlamentu) podjął decyzję o przedłużeniu do 26 kwietnia stanu zagrożenia epidemicznego. Wprowadzone od połowy marca restrykcje zezwalają na opuszczenie miejsca zamieszkania jedynie w celu zrobienia zakupów oraz udania się do banku i pracy, która ma istotne wpływ na funkcjonowanie państwa – podaje tvn24.pl.

Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyPoczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany warszawski raper trafił do aresztu. Ciążą na nim poważne zarzuty
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News