BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Zajęcia pozalekcyjne lepiej przemyśleć. Mocno odchudzają portfel

16 Września 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Santander Consumer Bank przeprowadził badanie dotyczące zajęć pozalekcyjnych dzieci w Polsce. Jak się okazuje, dodatkowe aktywności odchudzają portfel. Mowa nawet o tysiącach złotych.

Santander zbadał, jak Polacy organizują swoim pociechom życie poza zajęciami w szkole i ile wydaje na aktywności dzieci poza lekcjami. Warto bowiem pamiętać, że spora część dzieci po zajęciach w szkole nie wraca od razu do domu, a udaje się na zajęcia pozalekcyjne, gdzie realizuje swoje pasje lub poznaje nowe umiejętności. 

Jak się okazuje, 24% rodziców wydaje na jedno dziecko od 201 do 300 złotych na zajęcia pozalekcyjne. Zbliżona liczba rodziców, bo 22%, jak wynika z badania banku Santander, przeznacza na zajęcia pozalekcyjne swoich dzieci od 101 złotych do 200 złotych. 18% spośród dorosłych z dziećmi wskazuje natomiast na przeznaczanie od 301 złotych do 500 złotych na zajęcia pozalekcyjne jednego dziecka.

Santander zbadał zajęcia pozalekcyjne. Mocno odchudzają portfel

Jedynie 9% rodzin wskazało, że przekazuje na zajęcia pozalekcyjne pociech więcej niż 500 złotych miesięcznie. Jeszcze więcej na zajęcia pozalekcyjne wydaje 9% Polaków, którzy pochodzą z największych metropolii, ponieważ ci łożą na zajęcia pozalekcyjne 800 złotych i więcej. Spośród tych 9%, więcej niż 5%, wskazuje Santander, przeznacza na pozalekcyjne aktywności dziecka ponad 1500 złotych.

O tym, jakim obciążeniem dla budżetów rodzin jest wydatkowanie pieniędzy na zajęcia pozalekcyjne, wskazuje fakt, że aż 24% rodziców wskazało, iż w przypadku problemów finansowych w pierwszej kolejności rezygnuje z zajęć pozalekcyjnych. Widać więc, jak bardzo dodatkowe zajęcia dla pociech odchudzają portfele ich rodziców.

Sport przede wszystkim

Najpopularniejszymi z zajęć poza lekcjami pozostają zajęcia sportowe, na które wskazało 62% rodziców. 39% mówiło o prywatnej nauce języka angielskiego, 22% o zajęciach muzycznych, zaś 21% o korepetycjach z zajęć szkolnych, a 19% o zajęciach manualnych, a 14% dzieci realizuje się w ramach zajęć społecznych, jak np. wolontariat. Jedynie 7% rodziców wskazało, że ich pociechy nie biorą udziału w zajęciach poza lekcjami.

 - Więcej niż co piąty rodzic (22%) wskazał na zajęcia muzyczne, czy to grę na instrumentach, czy śpiew. Niewiele mniej (19%) na zajęcia manualne (np. naukę rysunku, rękodzieła, itp.). Co ciekawe, 21% rodziców zadeklarowało, że ich dziecko chodzi na korepetycje z przedmiotów będących w programie szkolnym (np. matematyka, język) - mówi Adam Piwek z Santander Consumer Banku cytowany przez Business Insider Polska.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >