fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 07.09.2020. n/z Logo banku Santander.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 6 Grudnia 2020

Santander zamyka aż 1000 oddziałów w swoim mateczniku. Do zwolnienia 4 tys. ludzi

Santander zdecydował się na poważny krok i zamyka swoje oddziały w Hiszpanii. Wszystko ma się wydarzyć maksymalnie do lipca 2021 r. Czy polskie oddziały także mogą być zagrożone?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Ile osób zostanie zwolnionych
 • Jakie będą warunki zwolnień
 • Czy Santander dzięki temu zaoszczędzi duże pieniądze

Santander zamyka oddziały

Santander to największy hiszpański bank posiadający oddziały m.in.: w Polsce. Ciekawostką jest, że nazwa banku pochodzi od hiszpańskiego miasteczka - Santander. Nikt by nie przypuszczał, że ta dynamicznie rozwijająca się firma będzie chciała zamiar zamknąć swoje oddziały w Hiszpanii.

O decyzji Santandera mówiło się już jakiś czas temu, bowiem do mediów przedostały się informacje na temat szykowany przez spółkę zwolnień. Wówczas tamtejsza agencja prasowa EFE informowała o tym, że Santander planuje zwolnić, aż 4 tys. ludzi.

Lider zespołu „Boys” rozmawia z nami o trudnym czasie pandemii, zarobkach w branży i fenomenie muzyki disco poloLider zespołu „Boys” rozmawia z nami o trudnym czasie pandemii, zarobkach w branży i fenomenie muzyki disco poloCzytaj dalej

Kierownictwo nie chciało zostawiać swoich pracowników na lodzie, dlatego zaproponowało, że osoby powyżej 55. roku życia będą mogły przejść na wcześniejszą emeryturę. Obecnie w całym hiszpańskim Santanderze jest ich zatrudnionych ok. 4 tys.

Jednocześnie zarząd banku zapewnił, że ponad 1090 ze wszystkich zakwalifikowanych do zwolnienia, mogłoby znaleźć pracę w innych spółkach powiązanych z Santanderem. Prezes Santandera nie zaprzeczył w rozmowie z prasą, że zwolnienia mogłyby objąć także oddziały w innych krajach.

Szykują się zwolnienia w Santanderze

Osobom przechodzącym na wcześniejszą emeryturę Santander chce wypłacić odprawy pieniężne dochodzące do 250 tys. euro. Z kolei dla spółki zwolnienia oznaczają oszczędności na poziomie 1 mld euro.

Od wczoraj nie musisz mieć prawa jazdy, doszedł jednak inny obowiązek. Możesz narazić się na dotkliwą karęOd wczoraj nie musisz mieć prawa jazdy, doszedł jednak inny obowiązek. Możesz narazić się na dotkliwą karęCzytaj dalej

Zwolnienia w Santanderze nie są spowodowane jedynie restrukturyzacją etatów, a przede wszystkim zamknięciem 1 tys. oddziałów w całej Hiszpanii - informuje portal bankier.pl.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Niesamowita historia unikatowego banknotu. Jest wart 200 razy więcej niż nominał
 2. Oszuści znaleźli bardzo sprytny sposób. Można stracić wszystko
 3. 1200 zł co miesiąc dla rodzica. Z nowego programu korzysta prawie 60 tys. osób

Santander chce, aby w miejsce oddziałów banku powstały inne placówki. Zarząd poinformował, że w kilkunastu miastach w kraju otwarte zostaną tzw. centra operacyjne, jednakże na ten moment szczegóły nie są znane.

Co ciekawe, jeszcze w połowie listopada mówiło się, że masowe redukcje etatów Santander chce przeprowadzić w ciągu najbliższych dwóch lat. Obecnie ma się to wydarzyć do lipca 2021 r.

Jak możemy przeczytać na stronie banku, Grupa Santander ma obecnie na świecie 11800 oddziałów. Liczba klientów wynosi zaś 146 milionów.

Stary dokument, który załatwi Ci dużo. Właśnie potwierdzono częstsze wypłaty premii, a to nie wszystkoStary dokument, który załatwi Ci dużo. Właśnie potwierdzono częstsze wypłaty premii, a to nie wszystkoCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Nowa groźna odmiana grypy na Mazowszu. Próbki trafiły do laboratorium
 2. Kierowca zagapił się na autostradzie. VW Passat wbił się w TIR-a
 3. Biedronka definitywnie wycofuje jeden z głównych produktów
 4. Polskie emerytury z coraz większymi problemami. Jest czego się obawia
 5. Godziny dla seniorów: Kara, jaką można zapłacić zwala z nóg
 6. Niewiarygodne, ile zarabia Piotr Żyła, nie mieści się w głowie
 7. Powalający przepis Ani Lewandowskiej na placki ziemniaczane

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News