Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Rusza kolejny etap rządowego programu. Nawet 80 tysięcy złotych na wniosek
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 16.01.2024 14:42

Rusza kolejny etap rządowego programu. Nawet 80 tysięcy złotych na wniosek

Pieniądze na kalendarzu
BiznesINFO

Jest oficjalne potwierdzenie - rusza kolejny etap rządowego programu przeznaczonego dla szkolnych stołówek. Szkoły mogą otrzymać do 80 tysięcy złotych w celu unowocześnienia jadalni znajdującej się w placówce. Na złożenie wniosku czas jest do końca kwietnia.

Rusza następny etap programu

Problem żywienia dzieci w szkołach jest poruszany w przestrzeni publicznej od długiego czasu. Teraz jednak podjęto odpowiednie kroki, aby uczniowie mogli nie tylko zjeść pożywny obiad, ale i żeby robili to w dobrych warunkach.

Jak podaje serwis wiadomosci.radiozet.pl, Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie dotyczące realizacji trzeciego modułu programu “Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028. Każda placówka edukacyjna ma szanse na zyskanie olbrzymich pieniędzy.

Ludzie rzucili się na to świadczenie. Składają nawet 300 wniosków dziennie. Do wzięcia spora kasa

Pieniądze na stołówki

W ramach programu możliwe jest otrzymanie dofinansowania w wysokości nawet 80 tys. zł. Wszystko zależy od tego, na jaki cel szkoła chce przeznaczyć pieniądze - jeżeli chce ulepszyć stołówkę, czyli kuchnię oraz jadalnię, otrzyma pełną kwotę; natomiast w przypadku wyłącznie jadalni, kwota wyniesie 25 tys. zł.

Jednak lista szkół, które mogą skorzystać z dofinansowania, jest krótka. Pieniądze przeznaczone są dla publicznych szkół podstawowych, oraz realizujących kształcenie ogólne w ich ramach publicznych szkół artystycznych.

Program wieloletni

Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie lepsze dostosowanie pomieszczeń w szkołach do przygotowywania i spożywania posiłków przez uczniów. Ma wzrosnąć poziom higieny i bezpieczeństwa związanego z tymi zagadnieniami.

Szkoły mogą składać wnioski o pieniądze z dofinansowania już teraz; pieniądze na ten cel znalazły się bowiem w budżecie. Termin na przesłanie dokumentów przez placówkę upływa w dniu 30 kwietnia 2024 roku.

źródło: wiadomosci.radiozet.pl