Rossmann ze swoistym 500 plus dla pracowników
wikimedia/Henryk Borawski
Autor Radosław Święcki - 10 Grudnia 2020

W Rossmannie święta już się zaczęły. Ponad 18 tys. osób może liczyć na piękny prezent od sieci

Grudzień to zgodnie z tradycją czas gdy możemy liczyć na upominki nie tylko od swoich bliskich, ale też pracodawców. Swoiste 500 plus zafunduje ponad 18 tys. swoich pracowników Rossmann. Otrzymają oni bowiem pomoc finansową w wysokości ponad 500 zł. Na tym nie koniec.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kto otrzyma prezent od Rossmanna
  • Jaka będzie dokładna wysokość świątecznego prezentu
  • Jak sieć wspierała swoich pracowników podczas pandemii

500 plus dla pracowników Rossmanna

Okres przedświąteczny to zazwyczaj czas pracowniczych wigilii podczas których w nieformalnej atmosferze można było się spotkać z koleżankami i kolegami z pracy, a także z przełożonymi. Czas przeszły jest to uzasadniony, gdyż ze względu na pandemię tego rodzaju spotkań raczej w tym roku nie będzie. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, by pracodawcy zafundowali swoim pracownikom świąteczne upominki, także finansowe.

Hojnością przed tegorocznymi świętami wykazał się Rossmann. Sieć zafunduje bowiem 18 tys. swoich pracowników swoiste 500 plus. Otrzymają oni bowiem pomoc finansową w wysokości 550 zł. W komunikacie prasowym Rossmann nie tylko informuje o świątecznym wsparciu, ale też przypomina, że pracownicy mogli na nie liczyć od początku pandemii.

- W marcu pracownicy sklepów otrzymali premie uznaniowe, a wiosną wszystkie osoby zatrudnione w firmie (nie tylko w drogeriach) mogły odebrać specjalną pomoc finansową z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w wysokości 300-500 zł (w zależności od dochodu na członka rodziny) – czytamy w komunikacie.

Rossmann przypomina również, że dysponuje także specjalnym budżetem zapomogowym, z którego finansowane jest wsparcie dla pracowników znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Potężny wzrost rachunków za prąd. I nie mowa tu o opłacie mocowejPotężny wzrost rachunków za prąd. I nie mowa tu o opłacie mocowejCzytaj dalej

- Organizowane są także warsztaty, podczas których pracownicy mogą otrzymać wsparcie psychologiczne i dowiedzieć się jak sobie radzić z trudnymi emocjami w czasie pandemii – informuje Rossmann.

Rossmann rozwiązał problem kolejek do kas

Tymczasem jak już pisaliśmy, klienci Rossmanna mogą od początku grudnia płacić za zakupy przy pomocy aplikacji Rossmann Go. Dzięki nowej usłudze nie będą już musieli czekać w tym celu w kolejce do tradycyjnej kasy bądź samoobsługowej.

- Po prostu: wchodzisz, skanujesz produkty telefonem dzięki aplikacji Rossmann PL, wkładasz do swojej torby, płacisz online (ale jeśli chcesz, jest też możliwość zapłacenia w kasie samoobsługowej lub tradycyjnej), wychodzisz – informuje Rossmann.

O zaletach nowego rozwiązania mówi w komunikacie prasowym Marcin Grabara, wiceprezes Rossmanna. - Rossmann GO to nowy sposób robienia zakupów w naszych drogeriach, z możliwością płacenia przy użyciu płatności mobilnych w telefonie, bez konieczności podchodzenia do kasy. Nasi klienci, nawet jeśli robią też zakupy online, ciągle wolą osobiście przychodzić do sklepów, by sprawdzić kolor czy skład produktu, oglądać nowości, wreszcie zasięgnąć porady. Naszym zadaniem jest sprawić, by te zakupy były proste i przyjemne – wyjaśnia Grabara.

Sieć podkreśla, że jest w Polsce liderem jeśli chodzi o wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w sklepach i drogerii online, jako przykład wskazując aplikację zakupową Rossmann PL, z której korzysta 7 mln użytkowników, czy wprowadzenie w okresie pandemii w każdej z 1500 drogerii kas samoobsługowych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas zakupów.

Rossmann Go to w ocenie sieci „najprzyjemniejsza forma kupowania prezentów i robienia bożonarodzeniowych sprawunków”. – Bez przekładania z koszyka do plecaka lub torby czy oglądania się na przedświąteczny tłok przy kasie. I jeszcze jedno: jesteś smart shopperem! Cały czas widzisz w aplikacji ile już byś wydał/a za zakupy, czyli łatwiej możesz w ten sposób kontrolować swoje wydatki – zachwala nowe rozwiązanie Rossmann.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Znamy nowe obostrzenia. Tak surowych Polacy się raczej nie spodziewali
  2. Nadchodzą ogromne zmiany w przepisach o odpadach. Segregacja zmieni się nie do poznania
  3. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli aut wystrzelą jak nigdy wcześniej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News