Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Rodzinny sklep zamyka się po 33 latach działalności
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 17.01.2023 13:48

Rodzinny sklep zamyka się po 33 latach działalności

flaga polska-flaga polski-flaga polska chmury-iberion
Biznesinfo

Właściciele wielobranżowego sklepu Jork znajdującego się przy ul. Wieluńskiej w Częstochowie podjęli decyzję o zamknięciu lokalu. Prowadzili go przez 33 lata. Teraz nie są w stanie opłacić rachunków za prąd, a przez podwyższenie cen produktów stracili też wielu klientów.

„Zabił go prąd” 

Właściciele częstochowskiego sklepu osiedlowego Jork wywiesili przed jego drzwiami symboliczną klepsydrę, na której wytłumaczyli powody swojej decyzji.

Ku pamięci, sklep monopolowo-spożywczy Jork istniał od 1990 do 2023 r. Zabił go prąd, o czym powiadamiają pogrążeni w głębokim smutku i żalu właściciele i wierni klienci —czytamy w informacji zamieszczonej przez sklep, cytowanej na łamach portalu TVN24.

W rozmowie ze stacją Jolanta Rutkowska, współwłaścicielka sklepu przyznaje, że przez wzgląd na podwyższenie cen produktów, klienci kupowali coraz mniej. Poza wysokimi rachunkami za energię elektryczną przeszkodą w prowadzeniu biznesu okazał się też wzrost cen za wywóz śmieci i opłat ZUS za pracownika. 

Do końca miesiąca w sklepie trwa wyprzedaż, oficjalne zamknięcie lokalu z udziałem właścicieli i stałych klientów odbędzie się 31 stycznia o godz. 17:00.

W ubiegłym roku padł rekord zamykanych placówek

Portal wiadomoscihandlowe.pl donosi, że od 2009 roku zamknięto w naszym kraju 91 tys. sklepów. Tyczy się to placówek spożywczych, odzieżowych, mięsnych, księgarni, aptek oraz sklepów zlokalizowanych na stacjach paliw.

Natomiast w samym ubiegłym roku zamknięto 800 sklepów spożywczych, a w niemalże 1800 przypadkach tego typu działalności zdecydowano o ich zawieszeniu.