biznesinfo
Znamy najnowsze rządowe restrykcje
Autor Radosław Święcki - 15 Października 2020

Pilna konferencja rządu. Ostre restrykcje już pewne, nasza codzienność zmieni się drastycznie

Rząd przedstawił najnowsze restrykcje w związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa. Zakładają one m.in. znaczące zmiany dotyczące wesel.

Znamy najnowsze restrykcje

O najnowszym restrykcjach, które zaczną obowiązywać od najbliższej soboty 17 października w związku z szalejącą w Polsce poinformowali w czwartek podczas wspólnej konferencji premier Mateusz Morawiecki (w związku z kwarantanną szef rządu był obecny online) a także minister zdrowia Adam Niedzielski.

Najważniejsze zmiany będą dotyczyły przede wszystkim organizacji wesel (w tym wypadku zmiany będą obowiązywały od 19 października). W powiatach należących do strefy żółtej będzie mogło uczestniczyć w nich maksymalnie 25 osób (bez zabawy tanecznej), zaś w powiatach należących do strefy czerwonej nie będą one mogły się odbywać w ogóle.

o

o

W strefie żółtej prowadzenie działalności gastronomicznej będzie możliwe w godzinach 6.00 - 21.00 (poza tymi godzinami wydawanie posiłków będzie możliwa tylko na wynos. Ponadto podróż transportem publicznym będzie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc. Szkoły wyższe i średnie przejdą na tryb nauczania hybrydowego. Bez udziału publiczności będa odbywajały się wydarzenia sportowe. Zawieszona zostanie działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Z kolei w strefie czerwonej nastąpi ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 na jedną kasę. Na tryb nauczania zdalnego przejdą szkoły wyższe oraz średnie, zaś zgromadzenia nie będą mogły liczyć więcej osób niż 10. Zmiany dotyczyć będą również podróży transportem publicznym - liczba pasażerów zostanie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc.

W strefie czerwonej znajdą się 152 powiaty, wśród nich 11 miast wojewódzkich jak m.in. Warszawa, Gdańsk i Kraków. Minister zdrowia Adam Niedzielski zwrócił uwagę podczas konferencji, ze liczba ludności w tych powiatach przekracza 70 proc. ludności naszego kraju.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się podczas konferencji do Polaków z apelem - jak przypomniał - znanym z wiosny "Zostań w domu", podkreślając, by każdy kto ma taką możliwość mógł pracować zdalnie. Pytany o to, czy rząd rozważa przywrócenie nauki zdalnej w szkołach podkreślił, że "jeśli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa, to rozważamy wszelkie scenariusze, aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych, bo on oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców najmłodszych dzieci.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niemal 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
2. Polsantews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?
3. Otworzysz listonoszowi i się mocno zdziwisz. Poczta wyposażyła ich w innowacyjny sprzęt i nie tylko

NFZ wydało porażający komunikat. Jest nakaz ograniczenia świadczeń medycznychNFZ wydało porażający komunikat. Jest nakaz ograniczenia świadczeń medycznychCzytaj dalej

Przypomnijmy, że w czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie blisko 8100 nowych zakażeń koronawirusem, a także śmierci 91 osób. Od początku pandemii na koronawirusa w Polsce zachorowało już blisko 150 tys. osób, zaś liczba zgonów to 3308.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spożywanie posiłków na zupełnie innych zasadach. Wprowadzono nowe reguły epidemiczne
  2. Z ostatniej chwili: fala wezbraniowa idzie do Warszawy. Będą rozbierać most pontonowy
  3. Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  4. Kończą Ci się maseczki? Wiemy gdzie kupisz je najtaniej, popularna sieciówka sprzedaje je za półdarmo
  5. Horrendalna podwyżka opłat za parkowanie. Lepiej usiądź zanim przeczytasz
  6. Fatalne wieści dla kierowców. Unia ma wobec nas nowe plany
Skarbówka dostanie nowe uprawnienia. Kontrole będą częstsze i bardziej dokładneSkarbówka dostanie nowe uprawnienia. Kontrole będą częstsze i bardziej dokładneCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News