Pszczoły otrute w Mszczonowie
Pixabay/zdenet
Autor Maria Glinka - 9 Maja 2020

2 mln wyjątkowo pożytecznych zwierząt straciło życie w jednej polskiej gminie. Prawdopodobnie było to otrucie

Pszczoły z Osuchowa, w gminie Mszczonów obok Żyrardowa, zginęły tuż przed weekendem majowym. Policja podejrzewa, że dwa miliony owadów straciły życie w wyniku otrucia. Rozpoczęło się śledztwo, które zbada tę sprawę.

Pszczoły zostały otrute? Policja zbada sprawę

W ubiegłym tygodniu zginęły ok. 2 miliony pszczół z dwóch pasiek. Właściciel posesji wyznał, że zauważył martwe owady w 28 ulach, a 2 kilometry dalej identyczna sytuacja miała miejsce w 11 ulach - podają wiadomosci.radiozet.pl.

O sprawie zostali bezzwłocznie zawiadomieni funkcjonariusze żyrardowskiej policji. Natychmiastowe działania podjął także burmistrz Mszczonowa – powołał specjalną komisję, która dokonała oględzin terenu. W związku z tym, że ule były pokryte białą substancją o gryzącym zapachu, pszczelarze przekazali próbki, które zostaną zbadane laboratoryjnie.

Trwa ustalanie przyczyn zajścia w Osuchowie

Na ten moment policja wyjaśnia charakter i przyczyny zdarzenia. Wśród teorii pada podejrzenie o celowe otrucie pszczół. Jednak funkcjonariusze nie wykluczają, że mogło dojść nieświadomego zatrucia owadów w trakcie opryskiwania pól – oznajmiła Monika Helińska z Mazowieckiej Policji.

Forsal: W nocy Sejm przeforsował przepis warty miliardy zł. Niespodziewanie dołączył go do tarczy 3.0Forsal: W nocy Sejm przeforsował przepis warty miliardy zł. Niespodziewanie dołączył go do tarczy 3.0Czytaj dalej

Wszystkie osoby, które mogą ułatwić procedowanie w sprawie są proszone o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żyrardowie pod nr tel. 46 858 22 00.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. W tej sytuacji brakuje odpowiednich słów. Jedna z najstraszniejszych interwencji obrońców zwierząt w Polsce, w ostatnim czasie

Pszczoły ważnym elementem ekosystemu

Rola pszczół w życiu człowieka jest istotna nie tylko ze względu na miód, którego w Polsce spożywa się coraz więcej. Owady te są przede wszystkim odpowiedzialne za zapylanie roślin (np. koniczyn), które stanowią podstawowy składnik diety wielu zwierząt. Praca tych pożytecznych owadów jest warta ok. 4 mld zł rocznie – podaje tech.wp.pl.

Coraz głośniej mówi się jednak o ich wymieraniu – dotyczy to zarówno pszczół zapylających, jak i tych żyjących w parkach narodowych. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakładanie amatorskich pasiek nawet w miastach. Szacuje się, że na dachach warszawskich budynków jest już ich kilkaset.

Resort rozwoju zabrał głos w sprawie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Już niedługo otwarciaResort rozwoju zabrał głos w sprawie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Już niedługo otwarciaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję
  2. Niezwykła przemiana Magdy Gessler. Kwarantanna jej służy, internauci są pod wrażeniem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Dramatyczny wynik koronawirusa na świecie. Wielu się obawiało, niestety

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News