Przerwa techniczna w pięciu polskich bankach
eastnews/Andrzej Iwanczuk/Reporter
Autor Radosław Święcki - 5 Lutego 2021

5 banków zapowiada sporo zmian w weekend. Możesz nie dostać się do swoich pieniędzy

Przerwa techniczna nastąpi w ten weekend w pięciu dużych polskich bankach. Klienci jednej z instytucji musza liczyć się z utrudnieniami jeszcze dziś.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W których bankach klientów czeka w ten weekend przerwa techniczna
  • Z jakimi utrudnieniami muszę się liczyć klienci
  • W którym banku spodziewać się można utrudnień również po weekendzie

Przerwa techniczna w pięciu bankach

Szykuje się niełatwy weekend dla klientów pięciu dużych polskich banków, w związku z planowaną przez te instytucje przerwą techniczną. Spowoduje ona trudności w dostępie do części usług.

Z utrudnieniami jeszcze dziś musza się liczyć klienci Getin Noble Banku, gdzie właśnie 5 lutego o godzinie 23.30 rozpocznie się przerwa techniczna, która potrwa do jutra do godziny 9.00. Klienci banku jak podaje Bankier.pl nie będą mieli w tym czasie dostępu do bankowości elektronicznej oraz mobilnej.

Ze zdecydowanie dłuższą przerwą techniczną muszą liczyć się klienci Alior Banku. Potrwa ona od soboty od godziny 8.00 do niedzieli 7 lutego do godziny 20.00. W tym czasie nie będzie możliwości korzystanie z systemu inwestycyjnego. Nieco krócej, bo od godziny 23.00 w sobotę do 7.00 w niedzielę, nie będzie dostępna bankowość internetowa i mobilna dla klientów indywidualnych.

Dokładnie w tych samych godzinach w sobotę i niedziele zaplanowano przerwę techniczną w ING Banku Śląskim. W tym czasie klienci instytucji nie będą mogli korzystać z niektórych kart płatniczych. Niestety utrudnień będzie więcej.

W godzinach 23.00 – 7.00 jak podaje Bankier.pl lista usług, które mogą przysparzać problemów dotyczyć będzie m.in. aktywacji kart, zmiany limitów transakcyjnych, ubezpieczenia kart i nadawania kodów PIN, zamawiania kart płatniczych, przypisania kart do telefonu w aplikacji Moje ING Mobile, operacje na rachunku karty kredytowej, czy wnioskowanie o pożyczkę. We wspomnianych godzinach mogą również wystąpić problemy przy potwierdzeniu płatności kartą kodem SMS w 3D Secure.

Na tym jednak nie koniec, bo w niedzielę między godziną 21.00 a 23.00 informatycy banku zajmą się modułem Makler i jego aplikacją mobilną. W tych godzinach nie będzie można z niego korzystać.

Dłuższa przerwa w Pekao

W weekend, choć nie tylko zaplanowano prace serwisowe w Pekao. Zacznie się w sobotę o 22.00 od prac informatycznych przy usługach maklerskich. Do niedzieli do godziny 9.00 klienci korzystający z systemu Pekao24Makler muszą liczyć się z problemami przy próbie składania dyspozycji i zleceń.

Z kolei w niedzielę między godziną 0.30 a 6.30 prace serwisowe obejmą przelewy ekspresowe, w związku z czym system Express Elixir i przelewy na telefon BLIK w aplikacji nie będą we wspomnianych godzinach dostępne.

Jak wspomniano prace informatyczne odbywać się będą nie tylko w weekend. W nocy z poniedziałku na wtorek (między 22.00 a 6.00) zaplanowano ulepszanie usług otwartej bankowości przez co nie będzie możliwe w tym czasie aktualizowanie danych rachunków z innych banków oraz wyrażanie nowych zgód.

Ze stosunkowo krótką i raczej mało dotkliwą przerwą techniczną muszą się liczyć klienci Banku Millennium. Potrwa ona w niedzielę między północą a 6.30. W tym czasie niedostępne będą przelewy Express Elixir oraz przelewy na telefon BLIK.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News