Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > 8 sierpnia protest medyków w Warszawie. Popierasz ich?
Maria Glinka
Maria Glinka 23.07.2020 02:00

8 sierpnia protest medyków w Warszawie. Popierasz ich?

Protest medyków w Warszawie
publicdomainpictures, https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Protest pod hasłem "Dajcie szansę pacjentom, nie związujcie rąk medykom"

Początek sierpnia w Warszawie upłynie pod znakiem protestu medyków. Manifestacja zaplanowana na 8 sierpnia ma być zdecydowanym wyrazem sprzeciwu wobec nowych, ostrzejszych przepisów, na mocy których lekarzom ma grozić kara więzienia za nieumyślny błąd. Protest odbędzie się pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawie - podaje wawainfo.pl.

Środowiska lekarskie twierdzą, że nowe regulacje mogą sprawić, że medycy nie będą podejmowali się przeprowadzenia zabiegu kluczowego dla pacjenta z obawy przed późniejszymi konsekwencjami prawnymi. Wskazują, że przepisy godzą zatem nie tylko w lekarzy, ale i w chorych.

Protest ma podkreślić konieczność zmian w służbie zdrowia

Organizując protest, pielęgniarki, lekarze i przedstawiciele innych zawodów medycznych chcą ponownie zwrócić uwagę opinii publicznej na trudną sytuację polskiej służby zdrowia, która w związku z pandemią została wystawiona na ciężką próbę. Poza najnowszymi niesprawiedliwymi regulacjami prawnymi medycy wskazują na jeszcze jeden problem - finansowanie całego sektora zdrowia publicznego z budżetu państwa jest w dalszym ciągu niewystarczające.

Popierasz argumentację środowiska lekarzy? Uważasz, że protest ma szanse na sukces?