BiznesINFO.pl
Pożyczki na raty – o czym należy pamiętać?

Materiały Partnera

Pożyczki na raty – o czym należy pamiętać?

2 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 2 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Artykuł zewnętrzny

W niektórych sytuacjach zaciągnięcie pożyczki wydaje się ostatecznym rozwiązaniem. Nie jest to jednak powód do wstydu. Bywają takie chwile, że w krótkim czasie trzeba pozyskać dodatkową gotówkę na swoje wydatki. Warto wówczas rozważyć opcję pożyczki na raty, którą można otrzymać nawet bez wychodzenia z domu. 

Czym charakteryzuje się pożyczka na raty?

Pożyczka ratalna, tak jak sama nazwa wskazuje, jest spłacana w regularnych miesięcznych ratach. W porównaniu z chwilówkami ten rodzaj zobowiązania gwarantuje wyższe kwoty oraz o wiele dłuższe terminy spłaty. Niektóre firmy oferują okres spłaty wynoszący nawet do kilku lat. Pożyczki na raty są spłacane według określonego harmonogramu. Warto pamiętać, że na kwotę raty zobowiązania składa się część kapitałowa i odsetkowa. Im dłuższy okres spłaty, tym samym niższa miesięczna rata. Dlatego najlepiej pożyczką na raty dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych. 

Jednym z większych atutów pożyczki na raty jest wygoda wnioskowania, ale również szybka decyzja pożyczkodawcy. Wypłata otrzymanych środków jest niemal natychmiastowa. Składanie wniosku odbywa się online, nie trzeba więc osobiście odwiedzać placówki danej firmy. Należy dodać, że jest to całkowicie bezpieczny proces. Niektórzy klienci są sceptycznie nastawieni do wnioskowania przez Internet i preferują osobisty kontakt. Okazuje się jednak, że nawet osoby mało obeznane ze współczesną technologią powinny dać sobie radę z całym procesem. A co najważniejsze – wszystko odbywa się bez zbędnych formalności.

Gdzie szukać pożyczek na raty?

Na rynku finansowym działa wiele firm pożyczkowych, które mają w swojej ofercie pożyczki na raty. Stąd też wybór pożyczki ratalnej nie jest łatwy. Dzięki ogólnodostępności tego rodzaju zobowiązania pożyczkobiorcy mają w czym wybierać. Trzeba jednak uważać, by nie paść ofiarą oszustwa. Niestety, ale bywa, że niektóre firmy lub osoby prywatne udzielające pożyczek nie działają legalnie. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z informacjami o wybranej instytucji i sprawdzić jej wiarygodność jeszcze przed podpisaniem umowy. Najkorzystniejsze zobowiązanie finansowe to takie, które będzie najbardziej opłacalne dla klienta i nie narazi go na dodatkowe koszty. Aby zaoszczędzić sobie stresu związanego z poszukiwaniem bezpiecznej oferty, polecamy sprawdzić propozycje pożyczek na stronie

Są tam zamieszczone oferty wyłącznie od sprawdzonych i uczciwych instytucji finansowych. 

Pożyczki na raty – czy warto?

Wielu konsumentów już przekonało się o tym, że pożyczki pozabankowe mogą podratować budżet domowy w tym najbardziej kryzysowym momencie. Pożyczka na raty jest o tyle dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwala otrzymać o wiele większą kwotę na pokrycie wydatków. Tak jak wspominaliśmy – jest to długoterminowe zobowiązanie, dlatego okres spłat może wynosić nawet kilka lat. Nie da się ukryć, że pożyczki na raty mają naprawdę wiele zalet. Jednak tak jak w przypadku każdego zobowiązania, niesie ono za sobą ryzyko niewypłacalności. Jeśli klient nie dopasuje pożyczki do swoich możliwości finansowych, wtedy może pojawić się problem z regularną spłatą. Wcześniej czy później każdą pożyczkę należy spłacić. Im dłuższe opóźnienie w płatności, tym wyższe odsetki. Trzeba o tym pamiętać. 

Barbara DaszutaAutor

Copywriter. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot)

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Banki zapowiedziały noworoczne przerwy. Warto się do nich przygotować

Czytaj więcej >

Finanse

Oszuści nie zamierzają odpuścić. Znów zaatakowali klientów dużego banku. KNF ostrzega

Czytaj więcej >

Finanse

Przelewy w święta i Sylwestra. Zmiany w sesjach

Czytaj więcej >
PKO

Finanse

Klienci największego banku w Polsce na celowniku oszustów. Nieuwaga będzie drogo kosztować

Czytaj więcej >

Finanse

Bank Pocztowy wprowadził biometryczną kartę płatniczą. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce

Czytaj więcej >

Finanse

Banki wysyłają listy do swoich klientów. Nie ma w nich dobrych wieści

Czytaj więcej >