Niektóre kanały Polsatu znikają z oferty Multimedia Polska
Keres 40, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
Autor Wiktoria Pękalak - 26 Grudnia 2020

Bardzo złe informacje dla widzów Polsatu. Kanały znikną z oferty wielkiego operatora

Jedna z największych sieci kablowych w Polsce - Multimedia Polska nie wypracowała porozumienia w sprawie dalszej współpracy z Polsatem. W konsekwencji wielu klientów firmy może stracić aż osiem kanałów tematycznych należących do Polsatu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego kanały Polsatu mogą zniknąć z oferty Multimedia Polska,
  • Z jakimi kanałami będziemy musieli się pożegnać,
  • Jakie kanały otrzymamy w zamian.

Kanały Polsatu przestaną być darmowe

Polsat i Multimedia Polska - jedna z największych sieci kablowych w Polsce, która należy do grupy Vectra - zmieniają zasady swojej współpracy. Już po Nowym Roku kanały POLSAT 2, POLSAT NEWS HD, POLSAT CAFE HD, POLSAT PLAY HD, DISCO POLO MUSIC, POLSAT SPORT, POLSAT SPORT EXTRA i POLSAT FILM HD przestaną mieć z dniem 1 stycznia 2021 status programów gwarantowanych. Nie oznacza to, że od 1 stycznia 2021 r. Multimedia Polska nie będzie ich uwzględniać w swojej ofercie. Wszystko dlatego, że firmy nie wypracowały porozumienia w sprawie dalszej współpracy. Jak zwykle bywa w takich sytuacjach, rozeszło się o pieniądze.

Klienci nie muszą się jednak obawiać, że będą musieli w dalszym ciągu płacić za nieużywane kanały. Odbiorcy, którzy w umowach mieli zagwarantowane wyłączane kanały, będą mogli rozwiązać je bez żadnych konsekwencji, podaje Business Insider.

- Z dniem 1 stycznia 2021 roku nastąpią zmiany w ofercie programowej, polegające na wycofaniu części programów z oferty objętej gwarancją operatora. W przypadku oferty cyfrowej zmiana dotyczy następujących kanałów: Polsat 2, Polsat News HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Disco Polo Music, Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Film HD - poinformowała firma Multimedia Polska w komunikacie, na który powołuje się portal.

Osiem kanałów, które zostaną wycofane z oferty to stacje, za które Multimedia Polska płaciła Polsatowi. Jak już wcześniej zaznaczyliśmy, firmy nie doszły do porozumienia i nie wypracowały korzystnych dla obu stron warunków przedłużenia umowy i satysfakcjonującej ceny.

30 lat na rynku, miliardowe przychody i upadek. Oto dlaczego zakłady mięsne Henryka K. są już historią30 lat na rynku, miliardowe przychody i upadek. Oto dlaczego zakłady mięsne Henryka K. są już historiąCzytaj dalej

Niektóre kanały Polsatu zostaną

Na szczęście dla klientów Multimedia Polska, sieć nie może usunąć głównych kanałów naziemnych: Polsatu i TV4, które podlegają zasadzie "must carry, must offer", która gwarantuje ich dostępność we wszystkich sieciach kablowych, informuje portal.

Wyłączeniu nie będą podlegać także inne kanały Grupy Polsat dostępnych w ofercie telewizji naziemnej. Wśród nich znajdują się m.in.: TV6, Super Polsat, Fokus TV, Polo TV i Eska TV.

Nowe kanały w zamian za Polsat

Multimedia Polska obiecała, że w zamian za kanały Polsatu, które znikną z oferty, w ich miejscu pojawią się nowe kanały dokumentalne: National Geographic HD, BBC Earth HD; filmowy FOX HD; lafstajlowy BBC Lifestyle; informacyjny Biznes24 i ogólnotematyczny BBC Brit, które będą dostępne najdalej do 15 stycznia 2021 roku.

Koniec Polsat Sport i nie tylko

Z gwarantowanej oferty Mutimedia Polska zniknie łącznie osiem kanałów Telewizji Polsat, w tym sportowe kanały koncernu należącego do Zygmunta Solorza-Żaka.

- Z dniem 1 stycznia 2021 roku nastąpią zmiany w ofercie programowej, polegające na wycofaniu części programów z oferty objętej gwarancją operatora. W przypadku oferty cyfrowej zmiana dotyczy następujących kanałów: Polsat 2, Polsat News HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Disco Polo Music, Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Film HD - poinformowała sieć Multimedia Polska pod koniec listopada.

To za te kanały Multimedia Polska płaciła Polsatowi za reemisję. Już w 2019 Telewizja Polsat zapowiedziała podwyżki dla operatorów. Wówczas stawki za pakiet kanałów Polsatu udostępnił Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom, który reprezentuje małe i średnie kablówki. Związek poinformował wówczas, że stawka za pełną paczkę kanałów Polsatu wraz z usługami mutliroom i tv everywhere wzrośnie poda dwuktotnie.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Sylwester w TVP wyłączony z obostrzeń. Rząd specjalnie zmienił prawo pod swoją telewizję
  2. Pójdziesz na zakupy i wrócisz z niczym. Pilna zmiana w Biedronce, sieć ma nowe godziny otwarcia
  3. Minister wyłożył zasady odmrażania. Dwie branże poczekają najdłużej
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News