Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 22.10.2020. Protesty po orzeczniu Trybunalu Konstytucyjnego o niezgodnosci z konstytucja aborcji w przypadku ciezkiego i nieodwracalnego uszkodzenia plodu. N/z wieczorne zgromadzenie przed siedziba TK.
East News, Jakub Kamiński
Autor Kamila Jeziorska - 23 Października 2020

Policja użyła gazu łzawiącego na proteście po wyroku TK. "Środki adekwatne do sytuacji"

Policja, zdaniem protestujących, użyła wobec nich przemocy w trakcie protestów związanych z haniebnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Jak się okazuje, policja nie ma sobie nic do zarzucenia i twierdzi, że gaz pieprzowy to środki adekwatne do sytuacji.

Policja atakuje demonstrantów

Policja w przypadku demonstracji może mówić o swoich pięciu minutach chwały i kolejnych godzinach hańby. Nie inaczej jest w przypadku wczorajszych nocnych protestów w Warszawie.

Nie masz wysokiej pensji? Możesz dostać nawet 37 tys. złotych. Nowa odsłona rządowego programuNie masz wysokiej pensji? Możesz dostać nawet 37 tys. złotych. Nowa odsłona rządowego programuCzytaj dalej

Protesty były odpowiedzią na wyrok Trybunału Konstytucyjnego uznającego, że usunięcie ciąży ze względu na ciężkie uszkodzenia płodu. Tym samym Trybunał Konstytucyjny zerwał obowiązujący od 27 lat kompromis aborcyjny w Polsce.

Swój sprzeciw wobec wyroku TK wyraziły sławne osoby, które w tym celu zdecydowały się na intymne wyznania. Do Trybunału Konstytucyjnego zaapelowało ponad 800 lekarzy, którzy wskazują, że ów wyrok może mieć tragiczne skutki w związku ze zdrowiem psychicznym i fizycznym kobiet.

Rząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jednoRząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jednoCzytaj dalej

Kobiety nie dają za wygraną i wczoraj w nocy zdecydowały się zorganizować protest, aby pokazać swój sprzeciw w kwestii wyroku. Jak się okazuje, w tłumie obecni byli także mężczyźni okazujący wsparcie kobietom zmuszonym do nieprzerywania ciąży.

W związku z przejściem protestujących pod dom Jarosława Kaczyńskiego (przypomnijmy, że prezes PiS od lat jest zwolennikiem zerwania kompromisu) na warszawskim Żoliborzu. Jak się okazuje, to na sławnej ulicy Mickiewicza policja użyła wobec demonstrantów przemocy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówBiedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówCzytaj dalej

Policja nie poczuwa się do winy

Policja nie poczuwa się do winy w związku ze swoimi działaniami. - Środki przymusu bezpośredniego zostały użyte wobec agresywnie zachowującego się tłumu, powiedział w rozmowie z Radio Zet Sebastian Marczak, rzecznik KSP w Warszawie.

Policja swoje działania argumentuje tym, że podczas protestów zostali obrzuceni jajkami i kamieniami. - Kiedy mamy kamienie, musimy liczyć się ze zdecydowaną reakcją. To były adekwatne środki użyte do sytuacji, tłumaczy Marczak.

"Do tego momentu policjanci występowali bez kasków i tarcz. Prezentowaliśmy pokojowe nastawienie. Wśród manifestujących były osoby, którym taki stan rzeczy wyraźnie nie odpowiadał. Dopiero w momencie agresji ze strony takich ludzi policjanci wykorzystali wyposażenie ochronne", napisano na policyjnym Twitterze.

Niemcy zaostrzają prawo dla Polaków. Od soboty wjazd tylko pod jednym warunkiemNiemcy zaostrzają prawo dla Polaków. Od soboty wjazd tylko pod jednym warunkiemCzytaj dalej

Policja łącznie wystawiła 39 mandatów karnych oraz 89 wniosków o ukaranie do sądu w związku ze złamaniem przepisów covidowych. Zatrzymano 15 osób. Policja stawia protestujących zarzut nielegalnego gromadzenia się oraz naruszenia nietykalności osobistej funkcjonariuszy.

Miejmy nadzieję, że wśród funkcjonariuszy nie było żadnych kobiet, a Kaja Godek tej nocy mogła spać z czystym sumieniem. Na ataki skarży się także bezdzietna Krystyna Pawłowicz, która orzekała w sprawie możliwości przerwania ciąży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdziesz
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
Ujawniamy gdzie zatankujesz i nie przepłacisz. Nie wierzyliśmy, że na stacji można kupić tak tanie paliwoUjawniamy gdzie zatankujesz i nie przepłacisz. Nie wierzyliśmy, że na stacji można kupić tak tanie paliwoCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News