policja
wikipedia/ Kevin.B
Autor Paulina Musianek - 18 Kwietnia 2020

Radio ZET: Policja dozbraja się w czasie epidemii. Wśród zakupów armatki i 30 mln sztuk amunicji

Policja ma zamiar zadbać o odpowiednie egzekwowanie obostrzeń w dobie epidemii, dlatego zaopatruje się w dodatkowych sprzęt, jak ustaliło Radio ZET.

Policja doposaża się

Policja ma składać przetargi na zakup sprzętu i nowych pojazdów, jak dowiedział się reporter Radia ZET, Jacek Czarnecki. Jeden z nich został już zakończony - dotyczył zakupu pięciu armatek wodnych wycenionych aż na 20 mln zł.

“Kolejny dotyczy aż 30 mln sztuk amunicji - co jest, jak mówią eksperci - liczbą niesłychaną, przewyższającą dotychczasowe zamówienia dwu-, a nawet trzykrotnie”, czytamy na portalu Radia ZET.

Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasieLidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasieCzytaj dalej

Co więcej, pomimo stanu epidemii policja nie zgadza się na przesunięcie terminów składania ofert. Oferenci w przetargu na amunicję oferty musieli swoje oferty złożyć do 14 kwietnia, w zamówieniu na wozy wypadowe do 30 kwietnia.

“Co więcej, według naszych informatorów specyfikacja wskazuje na konkretnego wytwórcę tej amunicji. Do tego dochodzi zakup 124 tzw. wozów wypadowych. Są one używane w czasie tłumienia manifestacji, do przewożenia policjantów prewencji”, pisze Radio ZET.

Policja pilnuje przestrzegania nowych obostrzeń

W związku z epidemią koronawirusa wprowadzane są kolejne obostrzenia mające na celu zahamowanie liczby zakażeń. Policja w obecnym czasie skupia się między innymi na patrolowaniu parków i lasów (do których do 20ego kwietnia jest zakaz wejścia), a także ulic pilnując, czy obywatele mają zasłonięte usta i nos oraz czy zachowują wymagany odstęp.

Istnieją dwa tryby karania nas za ewentualną niesubordynację w czasach epidemii. Policjant może nałożyć mandat karny do 500 zł. Drugi tryb to administracyjna kara pieniężna. Ma oparcie w ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, w art. 48 a., według którego możemy zostać ukarani grzywną w wysokości od 5 do 30 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  2. Polska na szarym końcu Europy w ilości przeprowadzanych testów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News