Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Polacy mogą dostać nawet 30 tys. zł dopłaty. Wkrótce ruszy nabór wniosków
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 20.05.2024 12:09

Polacy mogą dostać nawet 30 tys. zł dopłaty. Wkrótce ruszy nabór wniosków

pieniądze
Fot. materiały własne

Jeszcze w tym roku ma ruszyć nowe dofinansowanie, w ramach którego Polacy będą mogli dostać nawet 30 tysięcy złotych dopłaty. Niebawem rozpocznie się nabór wniosków w sprawie programu “Moja elektrownia wiatrowa”. Komu konkretnie będzie należało się dofinansowanie? Wyjaśniamy. 

Wkrótce rusza nowy program "Moja elektrownia wiatrowa"

Już wkrótce Polacy będą mogli skorzystać z nowego dofinansowania w ramach programu “Moja elektrownia wiatrowa”. Dopłata ma wesprzeć właścicieli domów i pomóc im w sfinansowaniu zakupu przydomowych wiatraków. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował PAP, że nabór wniosków w tej sprawie ma ruszyć w trzecim kwartale bieżącego roku. 

Zobacz także: ZUS wypłaci emerytom dodatkowe pieniądze. Wielu dostanie nawet 4 tys. zł

Właśnie się zaczęło. Do Biedronki ustawią się długie kolejki

Kto będzie mógł otrzymać dopłatę?

Zgodnie z nowym programem, właściciele lub współwłaściciele będą mogli otrzymać dofinansowanie do utworzenia mikrostacji wiatrowej oraz magazynu energii elektrycznej. Warto dodać, że moc elektryczna musi być większa niż 1 kW, ale nie większa niż 20 kW. NFOŚiGW w rozmowie z PAP tłumaczy, że dzięki dofinansowaniu osoby fizyczne będą mogły wytwarzać energię na własne potrzeby.

Będą one mogły otrzymać dofinansowanie zakupu i montażu przydomowej siłowni wiatrowej lub do zakupu i montażu przydomowej siłowni wiatrowej wraz z magazynem energii elektrycznej  - przekazał NFOŚiGW Polskiej Agencji Prasowej.

Polacy dostaną nawet 30 tys. złotych dopłaty

Program ma sfinansować maksymalnie połowę kosztów poniesionych w związku z zakupem przydomowych wiatraków. Beneficjenci będą mogli dostać nawet 30 tysięcy złotych w ramach nowej dopłaty. Dofinansowanie ma być przyznawane do 2029 r.

Umowy z osobami, które skorzystają z dopłaty, będą podpisywane do końca 2028 roku. W lutym ministra Paulina Henning -Kloska poinformowała, że pula środków przeznaczonych na to dofinansowanie ma wynosić 400 mln złotych.