BiznesINFO.pl
Biznesinfo

Biznes Info

Podwyżka opłat w Citi Handlowym. Nowy cennik wejdzie w życie 16 czerwca

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Citi Handlowy przygotowuje spore podwyżki dla swoich klientów. Wszystko dlatego, że Citigroup chce zrezygnować z bankowości detalicznej na 13 rynkach, w tym w Polsce. Za co będziemy musieli płacić więcej?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie plany ma Citigroup

  • Jakie podwyżki czekają klientów Citi Handlowego

  • Ile wyniosą podwyżki

Citigroup rezygnuje z bankowości detalicznej

Citigroup przekazało we wczorajszej prezentacji, że zamierza wyjść z segmentów detalicznych na 13 rynkach w tym również polskim. Citi posiada w tej chwili 75 proc. akcji Banku Handlowego, dlatego ten przekazał, że zwróci się z formalną prośbą do Citigroup, jako głównego akcjonariusza, by przekazano konkrety w związku z planowanymi zmianami.

Bank Handlowy zapewnił też, że zmiany nie będą mieć wpływu na działalność w obszarze bankowości instytucjonalnej. Na szczegóły będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Podwyżki w Citi Handlowym

Zmiany w cenniku dla klientów Citi Handlowego zajdą na pewno. Do klientów rozesłano już informacje o planowanych na czerwiec 2021 roku zmianach w cenniku. Zmiany będą dotyczyły osób, które korzystają z pakietów Citigold, Citigold Private Client i Citikonto.

W tej chwili pakiet Citigold jest bezpłatny, o ile klient zapewni w danym miesiącu średnie saldo w wysokości 400 tys. zł. Po 16 czerwca zostanie wprowadzony jeszcze jeden dodatkowy warunek: klienci powinni zrealizować zlecenia walutowe na koncie w ciągu trzech ostatnich miesięcy w kwocie 100 tys. zł, posiadać w Citi kredyt hipoteczny lub inwestycje (poza depozytami) na kwotę 100 tys. zł.

Klienci, którzy tak jak do tej pory spełnią jeden z warunków - saldo w wysokości 400 tys. zł, będą musieli zapłacić dodatkowe 30 zł za prowadzenie konta. W innych przypadkach dalsze prowadzenie konta będzie kosztowało 220 zł miesięcznie.

Zmiany nie ominą także klientów w rachunku Citigold Private Client. Ten obecnie dla użytkowników jest za darmo, jeśli średnie saldo klienta na wszystkich rachunkach wynosi 4 mln zł.

Po 16 czerwca trzeba będzie spełnić dodatkowo jeden z trzech warunków: realizowanie zleceń walutowych na ponad milion złotych, posiadania kredytu hipotecznego lub inwestycji (poza depozytami), których równowartość wyniesie ponad milion złotych. Osoby, które spełnią jedynie warunek wysokości salda, za prowadzenie konta zapłacą 70 zł. Osoby, które nie spełnią żadnego rachunku, będą musiały się liczyć z kosztem aż 300 zł miesięcznie.

Szykują się także podwyżki dla posiadaczy Citikonta, podaje portal prnews.pl. Na tę chwilę prowadzenie rachunku kosztuje 3 zł przy wpływach na konto w wysokości 3,5 tys. zł, przy wpływach od 2 do 3,5 tys. trzeba zapłacić 8 zł, a prowadzenie konta z niższymi wpływami to koszt 15 zł. Podwyżki dla tych klientów wyniosą kolejno 7 zł, 16 zł i 20 zł dla każdej z opcji.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Ozonatory robią furorę. Polacy w szale zakupów sprzętu, który do tej pory był sprzedawany profesjonalistom.

Finanse

Jedno urządzenie coraz częściej pojawia się w polskich domach. Pomaga zadbać o prawdziwą czystość

Czytaj więcej >
Kurs złotego umacnia się, ale na jak długo?

Finanse

Nie nadchodzi zbyt dobry okres dla złotówki. Czarne chmury nad polską walutą

Czytaj więcej >
By Wistula - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77468950

Finanse

PKO BP: ceny mieszkań czeka potężny spadek. Eksperci podają o ile

Czytaj więcej >
Właściciele galerii unikną podatku od przychodów z budynku?

Finanse

Nie będą płacić podatku za okres lockdownu. Ministerstwo Finansów w końcu zajęło stanowisko

Czytaj więcej >
Rząd zabierze myśliwym pieniądze?

Finanse

Rząd sięga po pieniądze myśliwych. Polski Związek Łowiecki oburzony, w grę wchodzą miliony złotych

Czytaj więcej >
Dodatek solidarnościowy w Sejmie

Finanse

Dodatek solidarnościowy już rozpatrywany w Sejmie. Wiemy, kto będzie mógł się o niego starać

Czytaj więcej >