BiznesINFO.pl

Domena publiczna

Podpalił salon gier. Okazało się, że przegrał w lokalu kilkadziesiąt tys. złotych

16 Marca 2023

Autor tekstu:

Paweł Makowiec

34-latek z Sierpca przegrał w salonie gier kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z frustracji postanowił podpalić lokal, ale przy okazji podpalił również siebie. W wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala.

Podpalenie o poranku

W niedzielę rano przed godziną 5 strażacy z Sierpca, Goleszyna, Dziembakowa i Lelic z woj. mazowieckiego zostali wezwani do pożaru budynku w Sierpcu. Łącznie na miejscu zjawiło się sześć zastępów straży pożarnej oraz policjanci.

Jak podaje Interia, ewakuowano dziesięciu mieszkańców kamienicy. Nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru, jaki wybuchł na parterze budynku.

Dość szybko służby ustaliły, że nie był to zwykły pożar - ogień został zaprószony przez osobę trzecią. Okazał się nią być 34-letni mężczyzna. również z Sierpca.

Frustracja hazardzisty

Z informacji przekazanych Interii przez asp. Katarzynę Krukowską z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, 34-latek miał przegrać w lokalu kilkanaście tysięcy złotych na automatach. Postanowił się odegrać w bardzo niebezpieczny sposób.

Sierpczanin udał się na stację paliw, kupił substancję łatwopalną i wrócił do salonu gier. Rozlał tam kupioną ciecz i podpalił. Ponieważ jednak nie był wystarczająco uważny, substancja znalazła się również na jego ubraniu, co skończyło się pojawieniem się na nim ognia.

Grozi mu 10 lat więzienia

Interia podaje, że w celu ugaszenia ognia mężczyzna wybiegł z lokalu i wskoczył do pobliskiej rzeki. Potem poszedł do znajomego - wezwał on pogotowie, które zawiozło 34-latka do szpitala.

Wiadomo już, że sierpczanin po opuszczeniu szpitala odpowie za swój czyn przed sądem. Za podpalenie grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi:

pieniądze

Podobne artykuły

Polska i Świat

Emerytura Marka Piekarczyka wynosiła 7,77 zł. Po podwyżce jest niewiele lepiej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe 500 plus dla pracujących. Zamiast waloryzacji świadczenia
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szykuje się przełom na rynku mieszkaniowym. Cena transakcji jawna dla każdego
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe odcinkowe pomiary prędkości na drogach. Przejedziesz za szybko i urządzenia Cię namierzą, mandat też dostaniesz kosmiczny
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Drożyzna. Nie tylko w Polsce mają jej dość
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Mężczyzna płacił za zakupy pieniędzmi, które sam wydrukował. Teraz czeka go surowa kara
Czytaj więcej >
Paweł Makowiec

Paweł Makowiec

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]