Podatek od księży
Pixabay/kisistvan77
Autor Maria Glinka - 16 Maja 2020

85% Polaków chce, by księża płacili podatki. A Ty?

Podatki pobierane od duchownych to kwestia sporna od zawsze. Z najnowszych badań dla money.pl wynika, że za opodatkowaniem księży opowiada się aż 85 proc. Polaków. Czy obciążenie daniną stanu duchownego jest dobrym pomysłem? Dyskusja na temat aktywności księży może rozgorzeć na nowo, ponieważ dziś ma premierę film dokumentalny „Zabawa w chowanego”.

Podatki od księży

O to, czy aktualnie duchowni płacą podatki, zapytano ankietowanych w badaniu dla money.pl. 46 proc. uważa, że księża nie uiszczają żadnych należności, przeciwnego zdania jest 22 proc. respondentów.

Co ciekawe, uczestników badania podzielono także ze względu na poglądy polityczne i tu wyniki kształtują się inaczej. Zdaniem 35 proc. wyborców PiS i 57 proc. PO Kościół katolicki nie płaci podatków. Rzeczywistość jest nieco inna, ponieważ w praktyce duchowni płacą dość niskie podatki ryczałtem – od 434 zł do 1559 kwartalnie, w zależności od wielkości parafii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dwie olbrzymie zagraniczne firmy zwalniają pracowników w Polsce. Setki ludzi trafią na bruk
2. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu

Dodatek solidarnościowy możliwy jeszcze w ciągu 14 dni. Tysiące Polaków dostanie 1300 plus przez kilka miesięcyDodatek solidarnościowy możliwy jeszcze w ciągu 14 dni. Tysiące Polaków dostanie 1300 plus przez kilka miesięcyCzytaj dalej

„Zabawa w chowanego” ożywi dyskusję nad aktywnością kleru?

Zdecydowanie więcej osób odpowiedziało twierdząco na pytanie brzmiące „Czy według Ciebie księża w Polsce powinni płacić podatki podobnie jak inni obywatele” – aż 85 proc. Czy opodatkowanie stanu duchownego to dobre rozwiązanie?

Temat działalności kleru, w tym pobierania podatków, może na nowo powrócić do debaty publicznej w związku z zaplanowaną na dzisiaj na godz. 10:00 premierą filmu dokumentalnego „Zabawa w chowanego”. Jest to druga odsłona wątku pedofilii w polskim Kościele, zrealizowana przez braci Sekielskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  2. WHO wyznało niepokojącą prawdę. Najnowszy komunikat w sprawie epidemii koronawirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Znoszą kolejny zakaz w Polsce. Ogromne ułatwienie, wielu czekało od dawna
Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News