BiznesINFO.pl

wikimedia

Nie każda plaża tak samo bezpieczna. Na niektórych o infekcję dużo łatwiej

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Plaże w Polsce ogniskiem zakażeń?

Plaże nad polskim morzem mimo pandemii koronawirusa nadal pozostają przepełnione turystami. Wczasowicze oblegają także puby, bary i inne atrakcje oferowane w kurortach nie zachowując przy tym należytej odległości. Sytuacja w kraju związana z epidemią koronawirusa nie napawa optymizmem, ponieważ w piątek Ministerstwo Zdrowia odnotowało rekordową ilość 657 zakażeń. Co więcej, resort pracy powołał specjalny zespół mający zmierzyć się ze skutkami drugiej fali epidemii, a wicepremier Łukasz Szumowski przerwał urlop i wrócił do Warszawy. Przypomnijmy, że ten sam minister zaledwie miesiąc temu przekonywał o tym, że wakacje nad Bałtykiem są bezpieczne.

Plaże i inne atrakcje dostępne w rodzimych kurortach to nie jest jedyne zmartwienie resortu. Polacy przestają przestrzegać także nakazu noszenia maseczek w sklepach. Na kamerach umożliwiających zobaczenie tego, co aktualnie dzieje się w danej miejscowości można zauważyć, że plaże we Władysławowie przepełnione są turystami. Wczasowiczów odpoczywających na plaży nie brakuje nawet wieczorem, a ścisk parawanów w ciągu dnia jest identyczny jak przed rokiem.

Plaże za granicą świecą pustkami

Plaże za granicą stanowią dla wielu turystów z Polski alternatywę i ucieczkę od rozprzestrzeniania się koronawirusa. Czytelnicy Wirtualnej Polski zgodnie wskazują, że kurorty za granicą w tym roku mają małe obłożenie, a na plaży każdy stara się zachowywać dystans. Co więcej, wskazują na to, że każdy z tamtejszych urlopowiczów przestrzega nakazu zakrywania nosa i ust, a w samym hotelu unika się nadmiernego kontaktu.

Turyści, którzy w tym roku wybrali wypoczynek na zagranicznych plażach obawiają się tylko przywrócenia obowiązkowej kwarantanny dla powracających do Polski z innych krajów. Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki powiedział o tym, że rząd rozważa przywrócenie części obostrzeń. - Niewykluczone, że podobnie jak kilka krajów europejskich będziemy musieli wrócić do stosowania zasady kwarantanny na 12 dni lub dwa tygodnie wobec osób, które przyjeżdżają - dla obywateli tych państw lub naszych obywateli, którzy wracają z niektórych państw, gdzie liczba zachorowań bardzo wzrasta - podsumował.

Tagi:

wakacjeświatPolska

Podobne artykuły

Polska i Świat

Kiedyś projektowali Ferrari, teraz wezmą się za polski samochód. Włosi podjęli współpracę z Izerą
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Orange zapowiedziało wyłączanie sieci 3G. Niektórzy klienci będą musieli wymienić telefony
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Stworzył biznes na poddaszu. Wpadł w kłopoty, ponieważ urząd o nim nie wiedział
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]