BiznesINFO.pl
Plaża za granicą bezpieczniejsza niż w Polsce. Wczasowicze opowiadają o swoich wakacjach.

wikimedia

Nie każda plaża tak samo bezpieczna. Na niektórych o infekcję dużo łatwiej

31 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Plaże w zagranicznych kurortach okazują się być bezpieczniejsze od tych nad Bałtykiem. Z relacji wczasowiczów wynika, że polskie plaże są przepełnione turystami, którzy nie zachowują bezpiecznych odległości od siebie. - Zupełnie inaczej jest za granicą -

Plaże w Polsce ogniskiem zakażeń?

Plaże nad polskim morzem mimo pandemii koronawirusa nadal pozostają przepełnione turystami. Wczasowicze oblegają także puby, bary i inne atrakcje oferowane w kurortach nie zachowując przy tym należytej odległości. Sytuacja w kraju związana z epidemią koronawirusa nie napawa optymizmem, ponieważ w piątek Ministerstwo Zdrowia odnotowało rekordową ilość 657 zakażeń. Co więcej, resort pracy powołał specjalny zespół mający zmierzyć się ze skutkami drugiej fali epidemii, a wicepremier Łukasz Szumowski przerwał urlop i wrócił do Warszawy. Przypomnijmy, że ten sam minister zaledwie miesiąc temu przekonywał o tym, że wakacje nad Bałtykiem są bezpieczne.

Plaże i inne atrakcje dostępne w rodzimych kurortach to nie jest jedyne zmartwienie resortu. Polacy przestają przestrzegać także nakazu noszenia maseczek w sklepach. Na kamerach umożliwiających zobaczenie tego, co aktualnie dzieje się w danej miejscowości można zauważyć, że plaże we Władysławowie przepełnione są turystami. Wczasowiczów odpoczywających na plaży nie brakuje nawet wieczorem, a ścisk parawanów w ciągu dnia jest identyczny jak przed rokiem.

Plaże za granicą świecą pustkami

Plaże za granicą stanowią dla wielu turystów z Polski alternatywę i ucieczkę od rozprzestrzeniania się koronawirusa. Czytelnicy Wirtualnej Polski zgodnie wskazują, że kurorty za granicą w tym roku mają małe obłożenie, a na plaży każdy stara się zachowywać dystans. Co więcej, wskazują na to, że każdy z tamtejszych urlopowiczów przestrzega nakazu zakrywania nosa i ust, a w samym hotelu unika się nadmiernego kontaktu.

Turyści, którzy w tym roku wybrali wypoczynek na zagranicznych plażach obawiają się tylko przywrócenia obowiązkowej kwarantanny dla powracających do Polski z innych krajów. Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki powiedział o tym, że rząd rozważa przywrócenie części obostrzeń. - Niewykluczone, że podobnie jak kilka krajów europejskich będziemy musieli wrócić do stosowania zasady kwarantanny na 12 dni lub dwa tygodnie wobec osób, które przyjeżdżają - dla obywateli tych państw lub naszych obywateli, którzy wracają z niektórych państw, gdzie liczba zachorowań bardzo wzrasta - podsumował.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >