PKO BP ostrzega przed fałszywymi e-mailami
Wikipedia/MOs810
Autor Maria Glinka - 3 Maja 2020

Pieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apeluje

PKO BP znalazł się na celowniku oszustów. Bank prosi w apelu o wzmożoną czujność klientów, którzy korzystają z bankowości internetowej. A tych w dobie pandemii jest zdecydowanie więcej niż dotychczas.

PKO BP walczy z atakiem oszustów

PKO BP padł ofiarą cyberprzestępców. Podszywanie się pod banki to nagminna praktyka stosowana przez oszustów w czasie pandemii, którzy tym razem za cel obrali klientów największego banku w Polsce.

PKBO BP informuje na swojej oficjalnej stronie, że przestępcy wysyłają fałszywe e-maile, w których podają się za bank. "Wiadomości zawierają informację o aktualizacji zabezpieczeń, uruchomieniu spersonalizowanych zabezpieczeń lub o logowaniu z nierozpoznanego urządzenia" – czytamy w komunikacie.

Stan zagrożenia epidemicznego do 24 lipca? Jeden z największych krajów Europy planuje przedłużenieStan zagrożenia epidemicznego do 24 lipca? Jeden z największych krajów Europy planuje przedłużenieCzytaj dalej

PKO BP apeluje: nie klikaj w linki

W każdej fałszywie spreparowanej wiadomości znajduje się link - „Sprawdź aktywność” lub „Kliknij tutaj”, który przekierowuje do zalogowania się w serwisie iPKO. Bank apeluje, aby pod żadnym pozorem nie klikać w link, nie odpowiadać na e-maila, którego najlepiej natychmiast usunąć.

W przeciwnym razie klientom grozi utrata danych oraz kontroli nad kontem bankowym, komputerem czy smartfonem, co w najgorszym przypadku może oznaczać całkowite "wyczyszczenie" konta i pozbawienie wszystkich oszczędności.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowisko

Zasady bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej w PKO BP

W komunikacie PKO BP przypomniał również zasady, których powinni przestrzegać wszyscy klienci korzystający z bankowości internetowej. Po pierwsze, należy zachować ostrożność i nie ufać wiadomościom od nieznanych nadawców, które zawierają podejrzane linki.

Po drugie, PKO BP przypomina, że w celu zalogowania się do banku należy zawsze wprowadzić adres strony ręcznie. Klient nie potrzebuje do tego żadnego bezpośredniego przekierowania w e-mailu, o którym mowa w wiadomościach spreparowanych przez oszustów. Po trzecie, warto upewnić się, czy poprawnie wpisaliśmy adres URL strony (ipko.pl) i znaki z obrazka bezpieczeństwa. Przed każdorazowym potwierdzeniem transakcji w systemie bankowości internetowej w serwisie iPKO przy pomocy kodu SMS należy dokładnie przeczytać treść wiadomości.

PKO BP zwraca uwagę, że stosowanie się do tych zasad może uchronić przed nieprzyjemnymi konsekwencjami ataku cyberprzestępców. Poprzednimi ofiarami oszustów byli klienci banku Millenium, którym proponowano 900 zł za stan konta powyżej 5 tys. zł. W trakcie dokonywania wypłaty przestępcy przejmowali dane logowania i hasło do konta bankowego.

Biedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyćBiedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kasia Kowalska zagrała koncert, przyszły tłumy. Ostre słowa byłego ministra
  2. Na co dzień pracuje z zakażonymi koronawirusem. Spotkała ją za to kara ze strony wandali
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Genialna wiadomość w sprawie pandemii, jakiej nie było od 7 tygodni. Informacja z zagranicy daje nadzieję
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News