Piotr Woźniak-Starak
Biznesinfo
Autor Paulina Musianek - 30 Sierpnia 2019

Ile zarabiał Piotr Woźniak Starak? Zarabiał fortunę, w pełni zasłużenie

Piotr Woźniak Starak, producent filmowy, był synem Jerzego Staraka, właściciela Polpharmy i Polfy i Anny Woźniak-Starak - właścicielki restauracji Belvedere.

Piotr Woźniak-Starak, zmarły niedawno producent filmowy, był synem Jerzego Staraka i Anny Woźniak-Starak. Rodzina Staraków należy do najbogatszych w Polsce. Ich majątek jest wyceniany na 6 miliarda złotych. Są właścicielami rozległych posiadłości w Zakopanem, Konstancinie i na Mazurach. Piotr Woźniak-Starak to syn z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak-Starak. Jerzy Starak usynowił Piotra kilka lat temu.

Jerzy Starak - twórca imperium farmaceutycznego

Jerzy Starak to miliarder pojawiający się na liście "100 najbogatszych Polaków" tygodnika "Wprost" od 1990 roku.Jest właścicielem Polpharmy, największy polski producent leków i substancji farmaceutycznych, zatrudnia ponad 7,5 tys. osób, posiada siedem zakładów produkcyjnych i pięć ośrodków badań i rozwoju. Oprócz Polpharmy Jerzy Starak kontroluje też Herbapol Lublin, znanego producenta herbat i syropów owocowych, a także inwestuje w dziedzinie biotechnologii.

Emerytura w końcu bez podatku? Władza mówi jedno Emerytura w końcu bez podatku? Władza mówi jedno "ale"Czytaj dalej

Anna Woźniak-Starak - właścicielka ekskluzywnej restauracji

Anna Woźniak-Starak jest właścicielką restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich w Warszawie, która od ponad dwudziestu lat rekomendowana jest przez przewodnik Michelin. Razem z mężem od lat wspiera polską kulturę, m.in. renowację Łazienek Królewskich.

Ich tragicznie zmarły syn Piotr, który zginął w wyniku wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach, zajmował się produkcją filmową, od 2008 roku prowadził własną firmę Watchout Production. Zasłynął m.in. dzięki takim filmom jak „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego czy „Sztuka Kochania” w reżyserii Marii Sadowskiej. Z ostatniego dostępnego sprawozdania finansowego spółki, za 2017 rok, wynika, że miała wówczas ponad 27 mln zł przychodów oraz zysk netto rzędu 673 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Piotr Woźniak-Starak sam do wszystkiego doszedł. Niewielu wie, od czego zaczynał

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News