BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Ile zarabiał Piotr Woźniak Starak? Zarabiał fortunę, w pełni zasłużenie

30 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Piotr Woźniak Starak, producent filmowy, był synem Jerzego Staraka, właściciela Polpharmy i Polfy i Anny Woźniak-Starak - właścicielki restauracji Belvedere.

Piotr Woźniak-Starak, zmarły niedawno producent filmowy, był synem Jerzego Staraka i Anny Woźniak-Starak. Rodzina Staraków należy do najbogatszych w Polsce. Ich majątek jest wyceniany na 6 miliarda złotych. Są właścicielami rozległych posiadłości w Zakopanem, Konstancinie i na Mazurach. Piotr Woźniak-Starak to syn z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak-Starak. Jerzy Starak usynowił Piotra kilka lat temu.

Jerzy Starak - twórca imperium farmaceutycznego

Jerzy Starak to miliarder pojawiający się na liście "100 najbogatszych Polaków" tygodnika "Wprost" od 1990 roku.Jest właścicielem Polpharmy, największy polski producent leków i substancji farmaceutycznych, zatrudnia ponad 7,5 tys. osób, posiada siedem zakładów produkcyjnych i pięć ośrodków badań i rozwoju. Oprócz Polpharmy Jerzy Starak kontroluje też Herbapol Lublin, znanego producenta herbat i syropów owocowych, a także inwestuje w dziedzinie biotechnologii. 

Anna Woźniak-Starak - właścicielka ekskluzywnej restauracji

Anna Woźniak-Starak jest właścicielką restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich w Warszawie, która od ponad dwudziestu lat rekomendowana jest przez przewodnik Michelin. Razem z mężem od lat wspiera polską kulturę, m.in. renowację Łazienek Królewskich.

Ich tragicznie zmarły syn Piotr, który zginął w wyniku wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach, zajmował się produkcją filmową, od 2008 roku prowadził własną firmę Watchout Production. Zasłynął m.in. dzięki takim filmom jak „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego czy „Sztuka Kochania” w reżyserii Marii Sadowskiej. Z ostatniego dostępnego sprawozdania finansowego spółki, za 2017 rok, wynika, że miała wówczas ponad 27 mln zł przychodów oraz zysk netto rzędu 673 tys. zł.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >