BiznesINFO.pl > Handel > Pepco wkracza do Niemiec. Wymowny komentarz niemieckiej prasy
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 10.02.2023 14:49

Pepco wkracza do Niemiec. Wymowny komentarz niemieckiej prasy

flaga-polska-biznesinfo
BiznesInfo

Polska sieć dyskontów Pepco jest znana i lubiana w całym kraju. Sukcesy zawdzięcza przede wszystkim rozsądnym cenom, a także szerokiej ofercie produktów. Teraz sieć rusza na podbój zachodniego rynku.

Wejście polskiej sieci na niemiecki rynek nie zostało niezauważone. Komentarza na ten temat udzielił nawet popularny niemiecki dziennik „Die Welt”, podaje portal „tysol.pl".

Dziennik odnotował plany polskiej sieci dyskontów, która w ciężkich czasach kryzysu gospodarczego, zdecydowała się wejść na niemiecki rynek.

Pierwszy sklep Pepco na terytorium Niemiec otwarto pod koniec 2022 r. w Berlinie.

Ponad 2 tys. sklepów w Niemczech

Plany polskiej sieciówki skomentował red. Sebastian Freier - „Odważny plan polskiego giganta Pepco” - podało w piątek „Die Welt”.

Dziennik podkreślił, że planowane otwarcie aż 2 tys. filii robi wrażenie, szczególnie dlatego, że dzieje się to w środku kryzysu.

Bezpośredni atak na KiK i Tedi

W artykule zaznaczono, że sklepy takie jak Primark już zamykają pierwsze sklepy albo całkowicie znikają z Niemiec. Działania podjęte przez Pepco opisano jako "bezpośredni atak na konkurentów", takich jak KiK i Tedi, które mają w Niemczech po ok. 2,5 tys. sklepów.

Zaskakująca atmosfera

Autor tekstu wskazuje, że w Pepco panuje miła atmosfera i wyjątkowo niskie ceny, informuje „tysol.pl".

Pepco jest już w 17 krajach

Polska sieć prowadzi działalność aż na 17 rynkach. W ostatnich latach sklepy uruchomiono na Łotwie, w Estonii i Bułgarii, we Włoszech, a także w Serbii.