BiznesINFO.pl > Handel > Papier toaletowy ponownie znika z półek. Polacy boją się wzrostów cen
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:30

Papier toaletowy ponownie znika z półek. Polacy boją się wzrostów cen

primark-kolejka-wejście-obostrzenia w sklepach-iberion
Biznes Info

Z powodu zapowiedzi wzrostu cen papieru toaletowego, towar zaczyna pośpiesznie znikać ze sklepowych półek. Podobna sytuacja miała miejsce na początku pandemii, kiedy papier toaletowy stał się produktem deficytowym.

Prezes Velvet Care Artur Pielak ostrzegał w "Gazecie Wyborczej", że sytuacja dla branży higienicznej jest wyjątkowo trudna.

Papier toaletowy znika z półek

Problemem są m.in. problemy z dostawami, co powoduje spowolnienie produkcji. Dodając do tego rosnący popyt na produkty, problem staje się wyjątkowo trudny do opanowania.

Velvet Care zapowiadało, na co powołuje się "Wprost", że jeszcze w styczniu musimy liczyć się z podwyżkami podstawowych artykułów higienicznych o 15-20 proc.

Z tego powodu w Rossmannie z półek zaczynają znikać papiery toaletowe, na co zwrócił uwagę redaktor naczelny serisu 300gospodarka.pl Daniel Rząsa.

Dlaczego papier toaletowy drożeje?

Na wzrosty cen składa się wiele czynników. Są nimi m.in. wzrost ceny podstawowego surowca, z którego produkuje się papier toaletowy i ręczniki papierowe, czyli celulozy. Produkt nie jest wytwarzany w Polsce, więc trzeba liczyć się także z dodatkowymi kosztami, które niesie za sobą sprowadzanie surowca do produkcji z innych krajów.

Dodatkowe wzrosty cen energii z pewności nie spowodują także obniżek cen produktów.

Tagi: Rossmann
Polecane