W maju możliwe otwarcie sklepów w galeriach handlowych
pixabay/jarmoluk
Autor Kasper Starużyk - 25 Kwietnia 2020

Money.pl: Galerie mogą otworzyć się już w maju, ale rząd stawia ważny warunek. Handlowcy muszą się dostosować

Otwarcie sklepów może nastąpić już w maju, ale żeby tak się stało, to właściciele dużych centrów handlowych będę musieli dostosować się do restrykcji rządu. Takie nieoficjalne informacje podaje Business Insider Polska.

Galerie handlowe - jeśli chcą wznowić działalność - najprawdopodobniej będą musiały dostosować się do wytycznych, jakie planuje dla nich Ministerstwo Rozwoju - taką informację podaje serwis Money.pl. Wiadomość jest póki co jednak nieoficjalna.

Otwarcie sklepów pod pewnymi warunkami

Właściciele dużych galerii handlowych od dawna apelują do rządu, aby ten ponownie otworzył gospodarkę. Handlowcy skarżą się na brak możliwości przychodów, co dla wielu z nich będzie wiązało się po prostu z bankructwem, jeśli "embargo" będzie trwało nadal. Nic więc dziwnego, że rząd zaczyna podejmować działania, które umożliwią ponowne otwarcie sklepów w centrach handlowych. Nie chodzi tutaj oczywiście tylko o zyski właścicieli tychże dużych centrów, ale także firm, które wynajmują przestrzenie handlowe oraz fanczyzobiorców.

Może zabraknąć pieniędzy na niektóre świadczenia emerytalne? GUS przedstawił bardzo niepokojące daneMoże zabraknąć pieniędzy na niektóre świadczenia emerytalne? GUS przedstawił bardzo niepokojące daneCzytaj dalej

W przypadku tych ostatnich możemy często mówić o utracie dochodów rodzinnych, co wiąże się z nadwyrężeniem płynności finansowej setek tysięcy Polaków. Należy pamiętać, że trzonem stabilnie funkcjonującej gospodarki są małe i mikroprzedsiębiorstwa, które pozbawione dochodów, nie będą w stanie zapłacić podatków, z których później pensje wypłaca chociażby "budżetówka" i z których wypłacane są świadczenia takie jak renty i emerytury.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister planuje podjęcie kluczowej decyzji

Otwarcie sklepów a sprzęt termowizyjny

Według informacji do których dotarł portal Money.pl wynika więc, że rząd planuje rozpocząć otwieranie sklepów w galeriach handlowych już w maju, jeśli te dostosują się do opowiednich wymogów. Najważniejszym z nim ma być obowiązek zainstalowania w sklepach kamer termowizyjnych, które umożliwią sprawne i szybkie "wyłowienie" z tłumu osób, które mają podwyższoną temperaturę, co jest jednym z objawów koronawirusa. Trzeba jednak przypomnieć, że wiele osób może być nosicielem wirusa i nie wykazywać żadnych objawów, nawet podwyższonej temperatury.

Powstał w Warszawie kolejny pomnik Lecha Kaczyńskiego. Z inicjatywy obecnego prezydentaPowstał w Warszawie kolejny pomnik Lecha Kaczyńskiego. Z inicjatywy obecnego prezydentaCzytaj dalej

To jednak jeszcze nie wszystkie warunki. Galerie handlowe o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych będą musiały posiadać chociaż jeden punkt, w którym będzie można zakupić maseczki ochronne. W przypadku restauracji możliwe będzie kupowania jedzenia wyłącznie na wynos - podaje Business Insider Polska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa ciała w Wiśle. Akcja policji, sprawą już zajmuje się prokurator
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna liczba zgonów przekroczona. Smutek, który trudno opisać, liczba ofiar koronawirusa jest przytłaczająca

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News