Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Polski film w ścisłej czołówce kandydatów do Oscara. Mamy wielkie szanse na nominacje
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 27.12.2019 01:00

Polski film w ścisłej czołówce kandydatów do Oscara. Mamy wielkie szanse na nominacje

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Oscary: “Boże Ciało” ma szansę na statuetkę

Szansę na Oscary w tej kategorii mają też inne głośne w tym roku filmy. Oprócz “Bożego Ciała” na liście dziewięciu konkurentów figurują też m.in. czeski “Malowany Ptak”,  hiszpański "Ból i blask" Pedro Almodovara, południowokoreański “Parasite” Bonga Joon-ho, czy senegalski “Atlantyk” Mati Diopa - podaje Forsal.

Amerykańska Akademia Filmowa zmniejszyła listę do 10 filmów z 91 propozycji. Nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 13 stycznia. W poniedziałek ogłoszono w sumie dziewięć krótkich list z filmami, które mają szansę na Oscary, m.in. w kategoriach najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny i najlepsza piosenka.

Oscary już na początku lutego

Oscary, doroczne nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, zostaną wręczone podczas ceremonii, która odbędzie się w Los Angeles 9 lutego. Forsal podaje, że w przyszłym roku po raz pierwszy w historii dotychczasową kategorię “najlepszy film nieanglojęzyczny” zastąpi “najlepszy film międzynarodowy”

Reżyser i producenci “Bożego Ciała” nie ukrywają zadowolenia z tego, że ich film znalazł się na liście kandydatów. "Chcieliśmy wyrazić naszą wielką radość, że Boże Ciało/Corpus Christi znalazło się na oskarowej shortliście! To ogromny sukces, gdyż prawie 3 miesiące temu startowaliśmy do oskarowego wyścigu z pozycji filmu niszowego i mało rozpoznawalnego na rynku amerykańskim" - napisali na profilu Aurum Film na portalu Facebook reżyser Jan Komasa, producentka Aneta Hickinbotham i producent Leszek Bodzak.

"Boże Ciało" to tegoroczny polski kandydat do Oscara. Światowa premiera filmu odbyła się w sierpniu na festiwalu w Wenecji. Obraz został uhonorowany nagrodą Europa Cinemas Label. Autorzy filmu otrzymali również dziesięć nagród w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, m.in. za najlepszą reżyserię.

Tagi: Sztuka USA świat