Oscary już nie raz trafiały w ręce polskich twórców. Ostatni raz polski film zdobył statuetkę w 2014 roku. Była to "Ida" Pawła Pawlikowskiego.
By BDS2006 (talk) - I created this work entirely by myself., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8109739
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Grudnia 2019

Polski film w ścisłej czołówce kandydatów do Oscara. Mamy wielkie szanse na nominacje

Oscary: Film “Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy to jeden z dziesięciu filmów, które mają szansę otrzymać statuetkę za najlepszy film międzynarodowy. Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę tzw. shortlistę filmów, które mogą wygrać.

Oscary: “Boże Ciało” ma szansę na statuetkę

Szansę na Oscary w tej kategorii mają też inne głośne w tym roku filmy. Oprócz “Bożego Ciała” na liście dziewięciu konkurentów figurują też m.in. czeski “Malowany Ptak”, hiszpański "Ból i blask" Pedro Almodovara, południowokoreański “Parasite” Bonga Joon-ho, czy senegalski “Atlantyk” Mati Diopa - podaje Forsal.

Amerykańska Akademia Filmowa zmniejszyła listę do 10 filmów z 91 propozycji. Nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 13 stycznia. W poniedziałek ogłoszono w sumie dziewięć krótkich list z filmami, które mają szansę na Oscary, m.in. w kategoriach najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny i najlepsza piosenka.

Masz któreś z takich świątecznych staroci? Możesz zarobić na sprzedaży tysiące złotych (LISTA)Masz któreś z takich świątecznych staroci? Możesz zarobić na sprzedaży tysiące złotych (LISTA)Czytaj dalej

Oscary już na początku lutego

Oscary, doroczne nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, zostaną wręczone podczas ceremonii, która odbędzie się w Los Angeles 9 lutego. Forsal podaje, że w przyszłym roku po raz pierwszy w historii dotychczasową kategorię “najlepszy film nieanglojęzyczny” zastąpi “najlepszy film międzynarodowy”

Reżyser i producenci “Bożego Ciała” nie ukrywają zadowolenia z tego, że ich film znalazł się na liście kandydatów. "Chcieliśmy wyrazić naszą wielką radość, że Boże Ciało/Corpus Christi znalazło się na oskarowej shortliście! To ogromny sukces, gdyż prawie 3 miesiące temu startowaliśmy do oskarowego wyścigu z pozycji filmu niszowego i mało rozpoznawalnego na rynku amerykańskim" - napisali na profilu Aurum Film na portalu Facebook reżyser Jan Komasa, producentka Aneta Hickinbotham i producent Leszek Bodzak.

"Boże Ciało" to tegoroczny polski kandydat do Oscara. Światowa premiera filmu odbyła się w sierpniu na festiwalu w Wenecji. Obraz został uhonorowany nagrodą Europa Cinemas Label. Autorzy filmu otrzymali również dziesięć nagród w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, m.in. za najlepszą reżyserię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. Duże zmiany w emeryturach, Polacy dostaną ogromne pieniądze. Rząd podał oficjalny termin

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News