Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Tylko do końca września można wnioskować o opiekę wytchnienową. Do rozdysponowania jest 30 mln zł
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 28.09.2020 02:00

Tylko do końca września można wnioskować o opiekę wytchnienową. Do rozdysponowania jest 30 mln zł

Opieka wytchnieniowa
Wikimedia Commons/Wistula/CC4.0

Tylko do 30 września można wnioskować o opiekę wytchnieniową. Jest to specjalny rządowy program wsparcia dla organizacji pozarządowych, które oferują wsparcie dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Budżet programu to aż 30 mln złotych. 

Opieka wytchnieniowa – wnioski tylko do końca miesiąca

Jedynie do 30 września można składać wnioski o opiekę wytchnieniową. O wsparcie mogą ubiegać się pozarządowe organizacje pozarządowe, które realizują usługę opieki wytchnieniowej dla członków rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnością informuje Marlena Maląg, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, cytowana przez portal Interia. – Zachęcam do składania wniosków drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP. Oferta może być opatrzona podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym. To szybka, prosta i najbezpieczniejsza dzisiaj droga – wskazała minister.

Program "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością – edycja 2020-2021" zakłada, że organizacje pozarządowe otrzymają wsparcie w postaci dotacji na świadczenie usług opieki wytchnieniowej w placówkach pobytu dziennego, jak i całodobowego – wskazuje strona MRPiPS. W zakresie dofinansowania znajdują się również kwestie opieki psychologicznej lub terapeutycznej, ale także wsparcie rodzin osób z niepełnosprawnościami w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji oraz dietetyki.