Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ogromna galeria handlowa idzie do rozbiórki. Niegdyś przyciągała tłumy
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 21.07.2023 21:37

Ogromna galeria handlowa idzie do rozbiórki. Niegdyś przyciągała tłumy

Galeria Malta Poznan
Galeria Malta, fot. Axe, CC BY-SA 4.0.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych kompleksów handlowo-usługowych w Poznaniu idzie do rozbiórki. Galeria Malta, bo to o niej mowa, niegdyś gromadziła tłumy poznaniaków i turystów. Wyburzanie kompleksu ma rozpocząć się od wycięcia przeszło trzydziestu drzew – donosi Interia Biznes.

Znany kompleks handlowo-usługowy idzie do rozbiórki

Galeria Malta należy do warszawskiej spółki Beichun. Jak informuje radio Poznań, inwestor złożył już w Urzędzie Miasta Poznań wnioski dotyczące rozbiórki galerii i wycięcia 32 drzew oraz 700 metrów krzewów przy ul. Baraniaka. Sama wycinka ma rozpocząć się już na przełomie sierpnia i września, a rozbiórka galerii może również rozpocząć się w tym roku, pod warunkiem, że urząd miasta wyrazi na to zgodę.

Płatności gotówkowe. Prezydent Andrzej Duda zdecydował w sprawie limitów

Przegrana walka o klientów

Galeria Malta została oddana do użytku w marcu 2009 roku. Na początku cieszyła się sporym zainteresowaniem klientów, ze względu na nowoczesny charakter, dobrą ofertę i atrakcyjne położenie – bezpośrednie sąsiedztwo Jeziora Maltańskiego. Stopniowe zamykanie poszczególnych sklepów i punktów handlowych rozpoczęło się po oddaniu do użytku w 2016 roku centrum handlowego Posnania. W 2020 roku ⅔ sklepów w Malcie było pustostanami.

Co powstanie w miejscu galerii?

Serwis epoznan.pl informuje, że zgodnie z nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, na terenie galerii Malta może powstać osiedle lub obiekt usługowy.