BiznesINFO.pl
Przedszkolaki dokonały w Danii wielkiego odkrycia

Pxfuel

Niebywałe odkrycie w Danii. Dokonały go przedszkolaki

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

W Danii doszło do niesamowitego odkrycia. Najciekawszy jest fakt, że dokonała go grupa przedszkolaków, spacerując plażą w Jutlandii. Na miejsce przybyli biolodzy.

Niesamowite odkrycie w Danii

W Danii doszło do niecodziennego odkrycia. Po pierwsze dokonała go grupa przedszkolaków, która przechadzała się plażą w Jutlandii, a po drugie znaleziskiem dzieci okazał się żółw skórzasty, którego można spotkać w wodach Pacyfiku u wybrzeży Meksyku.

Z relacji RMF 24 wynika, że dzieci w ogóle nie przestraszyły się tego dwumetrowego stwora. Zaczęły go poklepywać i próbowały karmić żółwia trawą.

Opiekunki dzieci od razu powiadomiły strażników przyrody. Na miejsce wysłano biologa Frandsa Soberaę, który przyjrzał się znalezisku i ze zdziwieniem stwierdził, że jest to żółw skórzasty - największy współcześnie żyjący żółw oraz jeden z największych współcześnie gadów. Biolog zbadał żółwia, niestety okazało się, że był martwy.

1. Blisko 10 tys. Polaków wkrótce może dostać specjalne wezwanie. Powód będzie zaskoczeniem2. Polska w kryzysie, ludzie tracą oszczędności życia, a co robi rząd? Wydają na najdroższe mięsiwo, przepiórcze jaja i żywność, jak dla szlachty3. Wystarczy że odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Konsekwencje będą opłakane

- To niesamowite, że na duńskie zachodnie wybrzeże wpłynął żółw skórzasty, który żyje w wodach Oceanu Spokojnego u brzegów Meksyku - powiedział Soberaa. Zdaniem biologa żółw został wyrzucony na brzeg przez sztorm, który w ciągu ostatnich dni można było obserwować na wodach Skandynawii.

Naukowcy z muzeum morskiego w Esbjerg mają przeprowadzić obdukcję gada, by określić jego wiek i przyczynę śmierci. RMF 24 przekazało, że muszą się oni jednak pospieszyć, ponieważ nie dysponują chłodnią, która pomieściłaby tak wielkie zwierzę.

To nie jedyne takie odkrycie

Podobne odkrycia zdarzają się także w Polsce. Siedem lat temu na plaży koło Unieścia w Zachodniopomorskiem morze wyrzuciło na brzeg martwego walenia, który naturalnie zamieszkuje baseny północnego Atlantyku.

W ubiegłym roku pracownicy Stacji Morskiej w Helu uwiecznili na kamerach delfiny, które pływały sobie w Bałtyku.

Podobne artykuły

Rekordowe zainteresowanie 300 plus

Polska i świat

Resort rodziny dla Biznes Info: ponad 1,5 mln wniosków o 300 plus

Czytaj więcej >
Rok bonu turystycznego

Polska i świat

Rok bonu turystycznego. Wiemy ilu Polaków skorzystało

Czytaj więcej >
Nord Stream 2

Polska i świat

USA i Niemcy doszły do porozumienia w sprawie Nord Stream 2

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska i świat

ZUS już w tym tygodniu wypłaci wyprawki z programu Dobry Start

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

PGNiG zamieściło specjalny komunikat. Niebezpieczeństwo nie czyha już tylko pod drzwiami

Czytaj więcej >
Powodzie

Polska i świat

Powódź spędza sen z powiek wielu Polakom. Małopolska i Podkarpacie najbardziej zagrożone

Czytaj więcej >