Odkrycie w Belgii
Unsplash/Jouwen Wang
Autor Maria Glinka - 3 Września 2020

Sensacyjne odkrycie w Belgii. Podczas remontu fontanny natrafili na legendarny skarb

Do zaskakującego odkrycia doszło w Belgii. W trakcie remontu fontanny pracownicy trafili na metalową skrzynię, w której ukryte było serce pierwszego burmistrza miasta Verviers. Odkrycie będzie można oglądać w miejskim muzeum.

Odkrycie potwierdzające pradawną legendę

20 sierpnia w małym mieście Verviers na wschodzie Belgii doszło do spektakularnego odkrycia. Miejska legenda głosi, że serce pierwszego burmistrza Pierre'a Davida zostało po jego śmierci umieszczone w fontannie, która nosi jego imię.

Prace remontowe przeprowadzane w ubiegłym miesiącu potwierdzają tę pradawną opowieść. W trakcie renowacji fontanny pracownicy natrafili na metalową skrzynię. Portal o2 podaje, że kufer był zamknięty. Urzędnicy z miejskiego ratusza potwierdzili, że w środku znajduje się serce burmistrza.

Odkrycie będzie można podziwiać w muzeum

- Z najwyższym szacunkiem i z dużym profesjonalizmem pracowano nad zachowaniem bogactwa naszego dziedzictwa - wyznała radna miasta Christine Magis opisująca na Facebook'u nietypowe odkrycie. Pracownicy muzeum dołożyli wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować skarb do ekspozycji. Niecodzienne odkrycie będzie można zobaczyć w Muzeum Sztuk Pięknych w Verviers już w niedzielę 20 września.

Pierre David piastował najwyższe stanowiska we władzach miasta między 1798 r. a 1839 r. Najpierw pełnił funkcje urzędnicze, a od 1830 r. pracował jako burmistrz i odpowiadał za rekonstrukcję miasta po rewolucji belgijskiej. Zmarł w wieku 68 lat. Po śmierci jego serce zostało umieszczone w ratuszu, ale od lat po Verviers krążyła legenda, że przeniesiono je do fontanny na Zielonym Placu. Najnowsze odkrycie potwierdza tę przekazywaną z pokolenia na pokolenie historię.

<

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News