Obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych. Co planuje rząd?
biznesinfo
Autor Kamila Jeziorska - 26 Września 2020

Już pewne, będą nowe obostrzenia. Rzecznik resortu o kolejnych restrykcjach

Obostrzenia czekają na Polaków. Rzecznik resortu zdrowia poinformował, że w związku z przyrostem zakażeń COVID-19, ministerstwo planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Co takiego czeka Polaków i których obszarów będzie dotyczyć?

Obostrzenia zbliżają się wielkimi krokami

Obostrzenia w czerwonych i żółtych sferach zbliżają się wielkimi krokami. - Minister zdrowia zaproponuje obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych i najprawdopodobniej te nowe obostrzenia w niedługim czasie się pojawią. Będą to obostrzenia dotyczące możliwości spotkań międzyludzkich, kontaktów, cytuje słowa rzecznika resortu zdrowia Wojciecha Andrusiewicza PAP. Czego mogą spodziewać się Polacy?

Obostrzenia dla poszczególnych stref zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu. - Przekonacie się państwo w przyszłym tygodniu. Każdy z nas może przewidywać, obserwując to, co się dzieje w innych państwach, choćby w Europie, jakie są wprowadzane restrykcje, raczej dotyczące większych zbiorowisk, tam, gdzie więcej osób się organizuje, gdzie się spotyka. To już minister Adam Niedzielski przedstawi, powiedział Andrusiewicz. W resorcie trwa także narada ministra zdrowia z ekspertami. Co z niej wyniknie?

Radni Kraśnika zaskoczyli całą Polskę. Są za uchwałą przeciwko 5G i WiFiRadni Kraśnika zaskoczyli całą Polskę. Są za uchwałą przeciwko 5G i WiFiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Pracodawca dopłaci ci do urlopu jeśli nie będziesz na nim pracował. Przełomowa oferta z Polski
2. Walczyli do końca, niestety nic nie dało się zrobić. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
3. Górnicy zgodzili się na odejście od węgla. Podali konkretną datę

- Powinniśmy ewentualnie podpisać się pod petycją do rządu o zmianę - powiedział w rozmowie z portalem radny Jerzy Misiak i dodał, że wycofanie WiFi ze szkół jest niemożliwe.

Obostrzenia dla zdrowia i życia Polaków

Obostrzenia to nie jest jedyny temat do rozmów w resorcie zdrowia. Minister zdrowia Adam Niedzielski prowadzi także spotkanie z zespołem ds. opiniowania zmian w zakresie ochrony zdrowia w Polsce, informuje Polska Agencja Prasowa. - Między innymi dyskutowana jest realizacja bieżącej strategii walki z koronawirusem. Trwają teraz dosyć gorące, bo z nich wychodzę, narady ze specjalistami, w jakim zakresie jeszcze bardziej wprowadzić zalecenia, które mogłyby nas chronić przed zakażeniami oraz pomóc lekarzom w obsłudze pacjentów, ujawnił rzecznik. Co więcej, wspomniał także o zakażeniach koronawirusem w Polsce.

Rzecznik prasowy resortu zdrowia dodał także, że w najbliższym czasie liczba zakażeń koronawirusem będzie rosnąć. Przypomnijmy, że w piątek odnotowano 1587 nowych przypadków. Wojciech Andrusiewicz zaapelował o przestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych. O to samo na swoim Twitterowym koncie apeluje Kancelaria Premiera. - To, co przewiduje strategia walki z COVID-19 na jesień, to nie jest walka z powstrzymaniem koronawirusa przed naszymi granicami. My z tym koronawirusem będziemy się mierzyć na co dzień, dlatego strategia przewiduje punktowe reagowanie np. wprowadzanie obostrzeń w powiatach, mówił rzecznik. Czego możemy się spodziewać? Zobaczymy w najbliższym czasie.

Zamiast bonu turystycznego wakacje od państwa jak kiedyś. Co sądzisz?Zamiast bonu turystycznego wakacje od państwa jak kiedyś. Co sądzisz?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pieniądze od rządu miały pomóc tysiącom Polek i Polaków. Uważaj, teraz może zapukać skarbówka
  2. Kobieta nagle upuściła dziecko na chodnik. Porażające, była kompletnie nietrzeźwa
  3. Netto inwestuje w swoje sklepy. Już niedługo zapłacimy w nich całkiem inaczej
  4. 85 mln zł odszkodowania od państwa. Tyle domaga się PKP Energetyka za tani prąd
  5. Episkopat podpisał nową umowę z TVP. Msze i koronki codziennie w telewizji
  6. Opuszczony salon samochodowy a w środku same perełki. Widok zachwyci niejednego sympatyka motoryzacji

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News