BiznesINFO.pl
Obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych. Co planuje rząd?

biznesinfo

Już pewne, będą nowe obostrzenia. Rzecznik resortu o kolejnych restrykcjach

26 Września 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Obostrzenia czekają na Polaków. Rzecznik resortu zdrowia poinformował, że w związku z przyrostem zakażeń COVID-19, ministerstwo planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń. Co takiego czeka Polaków i których obszarów będzie dotyczyć?

Obostrzenia zbliżają się wielkimi krokami

Obostrzenia w czerwonych i żółtych sferach zbliżają się wielkimi krokami. - Minister zdrowia zaproponuje obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych i najprawdopodobniej te nowe obostrzenia w niedługim czasie się pojawią. Będą to obostrzenia dotyczące możliwości spotkań międzyludzkich, kontaktów, cytuje słowa rzecznika resortu zdrowia Wojciecha Andrusiewicza PAP. Czego mogą spodziewać się Polacy?

Obostrzenia dla poszczególnych stref zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu. - Przekonacie się państwo w przyszłym tygodniu. Każdy z nas może przewidywać, obserwując to, co się dzieje w innych państwach, choćby w Europie, jakie są wprowadzane restrykcje, raczej dotyczące większych zbiorowisk, tam, gdzie więcej osób się organizuje, gdzie się spotyka. To już minister Adam Niedzielski przedstawi, powiedział Andrusiewicz. W resorcie trwa także narada ministra zdrowia z ekspertami. Co z niej wyniknie?

- Powinniśmy ewentualnie podpisać się pod petycją do rządu o zmianę - powiedział w rozmowie z portalem radny Jerzy Misiak i dodał, że wycofanie WiFi ze szkół jest niemożliwe.

Obostrzenia dla zdrowia i życia Polaków

Obostrzenia to nie jest jedyny temat do rozmów w resorcie zdrowia. Minister zdrowia Adam Niedzielski prowadzi także spotkanie z zespołem ds. opiniowania zmian w zakresie ochrony zdrowia w Polsce, informuje Polska Agencja Prasowa. - Między innymi dyskutowana jest realizacja bieżącej strategii walki z koronawirusem. Trwają teraz dosyć gorące, bo z nich wychodzę, narady ze specjalistami, w jakim zakresie jeszcze bardziej wprowadzić zalecenia, które mogłyby nas chronić przed zakażeniami oraz pomóc lekarzom w obsłudze pacjentów, ujawnił rzecznik. Co więcej, wspomniał także o zakażeniach koronawirusem w Polsce.

Rzecznik prasowy resortu zdrowia dodał także, że w najbliższym czasie liczba zakażeń koronawirusem będzie rosnąć. Przypomnijmy, że w piątek odnotowano 1587 nowych przypadków. Wojciech Andrusiewicz zaapelował o przestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych. O to samo na swoim Twitterowym koncie apeluje Kancelaria Premiera. - To, co przewiduje strategia walki z COVID-19 na jesień, to nie jest walka z powstrzymaniem koronawirusa przed naszymi granicami. My z tym koronawirusem będziemy się mierzyć na co dzień, dlatego strategia przewiduje punktowe reagowanie np. wprowadzanie obostrzeń w powiatach, mówił rzecznik. Czego możemy się spodziewać? Zobaczymy w najbliższym czasie.

Tagi:

MaseczkiKoronawirusPolska

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

wikimedia.org

Polska i Świat

Sankcje nie rujnują rosyjskiej gospodarki. Rosja odnotowała rekordową nadwyżkę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Poseł PiS zarobił 13 tys. zł za pięć minut pracy w podkomisji sejmowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rekordowa sprzedaż polskich jabłek. Nie jest to jednak powód do radości

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszwa, 22.06.2020. Sad Okregowy.Rozprawa w sprawie pozwu w trybie wyborczym, jaki sztab wyborczy Andrzeja Dudy zlozyl przeciwko Rafalowi Trzaskowskiemu. N/z sala rozpraw w rezimie sanitarnym

Polska i Świat

Polski producent soków ogłosił upadłość. Firma idzie pod młotek

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Embargo paliwowe wystartowało. Drożej jednak nie będzie

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Poczta Polska wprowadza rewolucję. Będziesz mógł wysłać list przez… internet

Czytaj więcej >