BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Marek BAZAK/East News

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

16 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa mogą zostać zniesione w przyszłym tygodniu - ustaliło radio RMF FM. Decyzje w sprawie luzowania obostrzeń są zależne od tego, jak będzie się kształtować krzywa zachorowań na koronawirusa w najbliższych

Obostrzenia zniesione w przyszłym tygodniu? 

Dziennikarze RMF FM ustalili, że rząd bierze pod uwagę zniesienie kolejnych obostrzeń już w przyszłym tygodniu. Najpierw jednak trzeba poczekać na najbliższe wyniki dotyczące epidemii koronawirusa. Rząd chce sprawdzić, jakie efekty przyniosło ponowne otwarcie granic i czy nie doprowadzi to wystąpienia kolejnych ognisk wirusa.

Obostrzenia zostaną zniesione? Rząd czeka na najnowsze dane

Poza zniesieniem obostrzeń na granicach wpływ na sytuację może mieć długi weekend, w trakcie którego Polacy masowo wyjeżdżali na krótkie urlopy. Z danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przytaczanych przez RMF FM wynika, że ruch samochodowy na polskich drogach był zaledwie o 6 proc. niższy w stosunku do ubiegłego roku.

W Polsce widać spore rozluźnienie - obostrzenia dotyczące zasłaniania ust i nosa nadal obowiązują w przestrzeniach zamkniętych, np. w sklepach, ale wystarczy się przejść na zakupy by zobaczyć, że w praktyce nikt nie przestrzega tego obostrzenia. W restauracjach, na plażach i w barach też raczej trudno dostrzec osoby w maseczkach, dlatego ryzyko wzrostu zachorowań jest dosyć duże.

Rząd zamierza poczekać na kolejne dane. Jeżeli nowe pomiary będą dobre i będzie widoczny spadek, to poluzowane mogą zostać obostrzenia dotyczące limitu osób w komunikacji miejskiej i limity dzieci w żłobkach oraz przedszkolach - donosi RMF FM.

Obostrzenia w Polsce. O czym należy pamiętać?

W Polsce nadal obowiązuje nakaz zachowania dwóch metrów dystansu w przestrzeni publicznej. Poza tym w dalszym ciągu należy pamiętać o zakrywaniu ust i nosa w sklepach, kościołach, transporcie publicznym czy instytucjach. Obostrzenia dotyczą też organizacji imprez i zgromadzeń - limit wynosi 150 osób. Pojazdy transportu publicznego mogą być wypełnione maksymalnie w połowie.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >